Ders Notları

Evinizde nasıl bir iş bölümü var? Kim hangi işleri yapıyor?

3. Sınıf Türkçe Sonuç Yayınları Evinizde nasıl bir iş bölümü var? Kim hangi işleri yapıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Evinizde nasıl bir iş bölümü var? Kim hangi işleri yapıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bizim evimizde eşit dağılmış bir iş bölümü vardır.

Annem: Yemekleri yapar ve temizlik işlerine bakar, bizimle ilgilenir.

Babam: Çalışır, işten gelince evde tamir işleri yada taşınması gereken ağır işler varsa onları yapar.

Ben: Kendi odamı toparlarım, sofrayı kurup kaldırırken anneme yardımcı olurum. Bir şey istedikleri zaman alıp gelirim.


Evinizde nasıl bir iş bölümü var? Kim hangi işleri yapıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Herkeste olduğu gibi bizimde Evimizde herkesin iş bölümü vardır. Babamla ben annemi çok yormadan ona ev işlerinde yardımcı olmak isteriz. Babam hafta içi çalıştığı için hafta sonları yardımcı olabilir. Ona düşen tamir, tadilat ve market alışveriş işlerini yapar.

Bende evin içinde ortalığı dağıtmamaya çalışırım. Odamı temiz tutar, dağıldığı  zaman toparlar, sofra kurulurken anneme yardım ederim. Annemin işin büyük bir bölümünü üstlenmektedir. Ben okula babamda işe gittiği için geri kalan zamanlarda evde anneme yardımcı oluruz. İşlerimiz bittiğinde hafta sonları ailecek gezmeye, sahile yürüyüş yapmaya, büyük anneleri ziyarete  gideriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir evde herkesi düşen sorumluluklar ve görevler vardır bu görev ve sorumluluklar tam bir güzel bir şekilde yapıldığı zaman evde huzurlu bir aile hayatı yaşanır bir işi tek bir kişinin üstüne atmamak sorumluluklarımızın farkında olmak ve işbölümü yapmak birlikte yaşadığımız evimizde rahat ve huzurlu yaşamamız için önemlidir örneğin annemize ev işlerinde yardım ederek katkıda bulunabiliriz babamız bir şeyi Tamir ettiğini zanneden alışveriş yaptığı zaman ona yardım ederek yükünü hafifletebiliriz bizlerde odamızı temiz tutarak toplayarak kedi kıyafetlerimizi yıkamaya atarak odamızın tozunu alarak bir evde yapması gereken görevlerimizi yapmış oluruz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.