Ders Notları

“Kim bilir belki günün birinde karaladıkları, bir kitap olacak ve o hep yaşayacaktır.” sözünü açıklayınız?

7. Sınıf Türkçe Kitabı “Kim bilir belki günün birinde karaladıkları, bir kitap olacak ve o hep yaşayacaktır.” sözünü açıklayınız? konusunu kısaca ele alacağız. 


““Kim bilir belki günün birinde karaladıkları, bir kitap olacak ve o hep yaşayacaktır.” sözünü açıklayınız?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Her gün kalemi almış olduğu denemeler belki de bir gün kitap yazmasını sağlayacaktır. O denemelerden yola çıkarak büyük eserler yapacaktır.


““Kim bilir belki günün birinde karaladıkları, bir kitap olacak ve o hep yaşayacaktır.” sözünü açıklayınız?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsanlar kitap yazmaya bir anda başlamazlar.

Yazarların ve şairlerin hayatına baktığımız zaman zaman deneme, şiir veya kompozisyon gibi eserler yazdıklarını ve bu eserlerde bazen başarılı bazen başarısız olduklarını görmekteyiz.

Küçük Küçük yazılar insanın yazma gücünü daha kuvvetli hale getirmekte ve böylece yazarlar zaman içerisinde kitap çıkarma ihtiyacı hissetmektedirler.

Bazen de yazmış olduğu eserler küçük küçük de olsa insanlar tarafından benimsenmekte ve gerek hayatında gerek daha sonra kendisi veya başkası tarafından kitap haline getirilebilmektedir.

Bu sözde de bu anlatılmak istemiş her gün kaleme almış olduğu denemeler bir gün belki birikerek bir kitap haline alabileceği ifade edilmiştir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar bazen bir kitap yazmak için heves ettikleri zaman ve yazmış oldukları günlükler ya da yazmış oldukları herhangi bir hikayenin yani bütün kitap olarak önüne hep çıkabileceğini unutmamaları gerekir. Bazen yazmış olduğumuz bir yazı bazen yazmış olduğunuz bir anı bazen arkamıza takılan bir hikaye bir gün karanladığımız o kağıtlar da kitap olarak ölümsüz çıkabileceğinizi asla okumalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.