Ders Notları

Okumak Düşünmek İçindir metni özetleyiniz.

7. Sınıf Türkçe Kitabı Okumak Düşünmek İçindir metni özetleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Okumak Düşünmek İçindir metni özetleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İnsanlar düşünmek için ve keşfetmek için okurlar. Keşfetmek de okumaya ve okumanın verdiği düşünmeye bağlı olarak gelişir.

Bilim adamları yapmış oldukları birçok keşifleri düşünerek ortaya çıkarmışlardır.

Arşimet’in suyu kaldırma kuvvetini buluşuna baktığımız zaman herkesin hayatta gördüğü ancak düşünmediği tasın nasıl suyun yüzeyinde batmadan kalması olayını düşünerek bulmuştur.

Newton’a baktığımız zaman elmanın ağaç dalından kopup düşmesi gibi her insanın başına gelebilecek olan ancak herkesin düşünmediği yasayı düşünerek yer çekimi kanunu keşfetmiştir.

Düşünmek aynı zamanda beynimizin sağlıklı kalmasını sağlar. Okumak sayesinde daha iyi düşüncelere sahip olur ve dünyaya kayda değer güzel eserler bırakmak mümkün olur.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 7 sınıf Türkçe ders kitabı Sayar alan bu metinde düşünmek ve okumak arasındaki ilişkiyi anlatan metini güzel bir şekilde anlayarak kitap okumanın faydalarını ve kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu bir daha öğrenerek kavuruyoruz darbe çok bilgi ve cevaplarla her zaman okumak insana çok faydalıdır ve okumanın insan üzerindeki faydaları ve etkileri hakkında birçok bilgi edinebiliyoruz bu sayfadaki bilgi ve cevaplara baktığımız zaman tüm ders kitaplarındaki cevaplarımı hemen yapabiliyorum ödevlerimdeki birçok konuyu bu sayfaya bakarak öğrenebiliyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.