Ders Notları

Acil telefon numaralarını gereksiz yere aramak ve meşgul etmek hangi sonuçlara yol açabilir? Tartışınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Acil telefon numaralarını gereksiz yere aramak ve meşgul etmek hangi sonuçlara yol açabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Acil telefon numaralarını gereksiz yere aramak ve meşgul etmek hangi sonuçlara yol açabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Acil numaraları gereksiz yere aramak ve meşgul etmek o an acil yardıma ihtiyaç duyan insanların bu yardıma ulaşmalarını geciktirecek ve insanların ölmesine yaralanmasına neden olabilir. Sadece gerekli ve acil durumlarda aranmalı ve gereksiz uzun konuşmalardan kaçınılmalıdır.


Acil telefon numaralarını gereksiz yere aramak ve meşgul etmek hangi sonuçlara yol açabilir? Tartışınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Acil telefon numaraları acil bir durumda aradığımız yardım istediğimiz kurumlara ait telefonlardır. Bu acil telefon numaralarını gereksiz yere aramak meşgul etmek gerçekten yardıma ihtiyaç duyan kişilerin bu ya yardıma ulaşmalarını engelleyecek ya da geç ulaşmalarını sağlayacaktır. Ulaşılamayan veya geç ulaşılan acil yardım durumlarında iki durumda kötü sonuçlar doğuracaktır. Birinin ölmesine neden olabilir birinin yangında mahsur kalmasına neden olabilir. Bu duruma sebep olmak istemeyen kişiler acil telefon numaralarını gereksiz aramaktan ve meşgul etmekten kaçınır. Unutmamalıyız ki aynı durum bizimde başımıza gelebilir bizde acil telefon numaraları arayıp ulaşamayıp bir yakınımızı hatta kendi canımızı kaybedebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Acil telefon numaralarını boş yere ve gereksiz bir şekilde meşgul etmek elbette ki ihtiyaç sahibi olan diğer insanlara önüne geçmek veya herhangi bir acil durum sırasında ulaşamadı bu numaralarda çeşitli sorunlarla karşılaşabileceğimiz nin en temel göstergesidir. Acil telefon numaralarını meşgul etmemeliyiz çünkü telefonun diğer bir ucunda er zaman acil bir durum sağlık sorunu veya kaza sırasında insanların bu gibi telefonlara ihtiyaç duyabileceği bilmeyi bilmeliyiz eğer gereksiz ve boş yere bu numaraları meşgul edersek diğer insanların hakkına girmiş olur ve bu insanların ihtiyacı olduğu zaman bu telefonlara ulaşamamasının engelleriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.