Ders Notları

Dijital içeriklerin internet ortamındaki paylaşımı ne tür sorunlara yol açabilir?

6. Sınıf Türkçe Dijital içeriklerin internet ortamındaki paylaşımı ne tür sorunlara yol açabilir? Düşüncelerinizi yazınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dijital içeriklerin internet ortamındaki paylaşımı ne tür sorunlara yol açabilir? Düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dijital içeriklerin günümüzün gelişen sanal ortamda hayatımıza birçok anlamda olduğu gerçektir bizlere bilgi alma öğrenme ve eğlenme gibi bir sokağında yarar sağlamaktadır iyi kötü bulabileceğimiz çok geniş bir alandır.

Dijital içerik içerisinde virüs Olma imkanı bilgilerimizin çalınması imkanı ve kötü niyetli kişilerin hayatımızı ifşa edebilecek sorunlar nedeniyle ijitali çektiklerin İnternet ortamında paylaşması konusunda birçok sorunla karşı karşıya kalabiliriz.


Dijital içeriklerin internet ortamındaki paylaşımı ne tür sorunlara yol açabilir? Düşüncelerinizi yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dijital içerikler İnternet ortamında paylaşılması sorunlar genel olarak bilmediğimiz kişilere hissel bilgilerimizin veya aile bilgilerimizin verilmesi sonucunda virüs programları gibi bilgisayara ve dosyalarınızın çalınmasına neden olabilecek kötü yazılımlara karşı ve bizlerin ruhsal bedensel ve zihinsel olarak zarar verebilecek materyaller sonucunda dijital ortamda karşılaşabileceğimiz sorunlardır.

İşte bu nedenle var olan virüsler kötü niyetli kişiler ve bilgilerimizin çalınması ve ruhsal zarar görmemek için dijital ortamlarda tanımadığımız kişilerle konuşmamalı bilmediğimiz sitelere girmemeli genellikle bildiğimiz güvenli sitelerini tercih edilmesi ve zararlı yazılımlara karşı bilgisayarımızı şifrelenmesi ve antivirüs programının kullanılması sorunlara karşı alınabilecek önlemlerin başında geldiğini ifade etmemiz mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanlar sana ortamda artık arkadaşlık kurabiliyor eğlene biliyor ve çok fazla günümüzde sağ ol tam da zaman geçir de biliyor. Sanal ortamın insanlara faydaları olduğu gibi zararları da bulunmaktadır. Özellikle gençleri ve çocuklarınin ilgisini oldukça çeken sanal ortamda güvenmediğimiz veya bir de zarar verebilecek birçok içerik ve birçok insan bulunabilir. Bu gibi tanımadığımız insanlarla konuşmamak ve özel bilgilerinizi paylaşmamak en doğrusudur. Sanal ortamlarda oyunlar oynarken zamanın nasıl geçtiğini bilmeyiz kendimizi değerlendirerek ve kendimize bir zaman çizerek sanal ortamda zaman geçirmek daha doğrusu dur zamanımızın en fazla olan kısmını görevlerimiz ve sorumluluklarımızı Ayrıca derslerimize ve farklı aktivitelere ayırabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.