Ders Notları

Uzay kirliliği uzay araştırmaları açısından ne gibi sorunlara yol açabilir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Uzay kirliliği uzay araştırmaları açısından ne gibi sorunlara yol açabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzay kirliliği uzay araştırmaları açısından ne gibi sorunlara yol açabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Uzay kirliği uzaya araştırmaları açısında olumsuzluklara yol açabilir. Gök cisimlerinin hareketlerinde ve yapılarında değişiklere neden olacağından gök cisimlerinin gözlemlerinde farklılıklar meydana getirecektir. İşte bu nedenle sorunlar yaratabilir. Ayrıca gözlemlerin net görülmesinde sorunlar ortaya çıkarabilir.


Uzay kirliliği uzay araştırmaları açısından ne gibi sorunlara yol açabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Uzay kirliliği uzay araştırmaları açısında gözlenen cisimlerin hareketlerinde farklılıklar meydana geldiği için sürekli bir sapma meydana gelecektir. Uzaydaki kirlilik sonucunda gözlemlerin net görülmesini engelleyecektir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Nasıl ki yeryüzünde bulunan doğal çevreyi bozduğumuz zaman ve kirlettiğimiz zaman çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor Sak uzaya da da atılan çöpler uzayın hızla kirletilmesi ve araştırma ve keşif yapan binlerce astronot ve bilim adamının çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalacağı bilinir. Çünkü uzayda unutulan çöpler ve bırakılmış olan uydular atılmış olan çöpler uzaydaki geneli yapıyı ve göktaşlarının hareketini etkilediği için uzayın genel döngüsünü bozar bu sebeple uzayda bulunan çeşitli hareketlenmeler ve olasılık sorunlar kaçınılmaz olur

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.