Ders Notları

Öz güvene sahip olan insanlar başarılı olabilirler mi? Neden?

5. Sınıf Türkçe Öz güvene sahip olan insanlar başarılı olabilirler mi? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Öz güvene sahip olan insanlar başarılı olabilirler mi? Neden? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Öz güvene sahip olan insanlar başarılı olma olasılıkları daha fazla olduğu Bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Çünkü özgüvene sahip olan insanlar çizmiş oldukları hedefleri doğrultusunda sürekli olarak çalışarak yılmadan ve önüne çıkan engelleri kolay bir şekilde Açıklar için özgüvene sahip olan bireylerin daha başarılı olduğunu ifade edebiliriz.


Öz güvene sahip olan insanlar başarılı olabilirler mi? Neden? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde özgüvene sahip olan İnsanlar hayatlarında hedefledikleri ve ulaşmak istedikleri konularla ilgili planlı ve düzenli bir şekilde çalıştıklarından dolayı hayatta başarılı olma ihtimalleri özgüvene sahip olmayan insanlara göre daha fazladır.

Özgüvene sahip olan insanlar hedeflerine ulaşmak için karşılarına çıkan engelleri kolay bir şekilde açtıkları ve planlı ve düzenli çalıştıkları için hedeflerine kolay bir şekilde ulaşabilecek Yolları çizerek hayatta istedikleri birçok şeyi fazlasıyla elde etmektedirler.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Özgüvenli olmak sosyal hayatta aktif olmamıza araştıracağım isim konularda cesur olacağımıza ve hatalarımızı yaptığımız zaman geri dönerek tekrar tekrar doğruyu bulmamıza yardımcı olan ahlaklı bir değerdir özgüven sayesinde insanlar bilmedikleri tüm konuların çözümlerini azimli ve sabırlı bir şekilde bulabilirler özgüvenle olan bir insan başarılı olmanın anahtarını bildir çünkü özgüven sahibi bir insan hata yapsa da başarmak istediği konuyu muhakkak tekrar arayacaktır özgüvenli olmak ayrıca sosyal alanda bizi güçlendirir ve bilgilendirir özgüvenli olmak konuşma yeteneğimizi de geliştirir özgüvenli olarak hareketlerimizi ve davranışlarımızı verir diye bir deri bir hatalardan ders alarak doğru yolu bulabiliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.