Ders Notları

Uzay kampı deyince aklınıza neler geliyor? Sizce uzay kampında neler bulunur?

8. Sınıf Türkçe Uzay kampı deyince aklınıza neler geliyor? Sizce uzay kampında neler bulunur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzay kampı deyince aklınıza neler geliyor? Sizce uzay kampında neler bulunur? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Uzay kampı denilince aklıma astronotlar, uzay giysileri, uzay araçları, doktor ve bilim adamlarından oluşan uzaya yapılan veya uzaya gitmeyi anlatan farklı bir yolculuk geliyor. Uzay kampında uzay giysileri, doktorlar, uzay araçları, kampa katılacak olan kişiler, oksijen tüpleri ve tamir araçları gibi aletler olur.

Uzay kampı deyince aklınıza neler geliyor? Sizce uzay kampında neler bulunur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ben kamp yapmayı çok severim. Ancak uzay kampı denilince çok farklı düşünceler aklıma geliyor. Uzay kampı denilince aklıma astronotlar ve bilim adamları, uzayda giyilecek olan giysiler, uzay araçları, doktor ve bilim adamlarından oluşan uzaya yapılan veya uzaya gitmeyi anlatan farklı bir kamp hayali geliyor. Uzay kampında uzay giysileri, doktorlar, uzay araçları, kampa katılacak olan kişiler, oksijen tüpleri ve bir bozulma durumunda tamir araçları gibi aletler bulunur.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Uzay kampı denilince aklımıza uzayda astronotların çeşitli kıyafetlerle ve çeşitli yaşam fonksiyonlarıyla orada çeşitli etkinlikler yapmaları keşiflerde bulunmaları örnek olarak verilebilir. Bu konuda verdiği bilgileri ve cevapları çok beğendim. Uzay uzayda bulunan binlerce şükürler meraktan keşke uygundur. İnsanlar yıllar boyunca uzaydaki merak edilen birçok konuyu araştırmışlardır. Ayrıca uzay kampı olarak tahmin edilen ve anlam çıkartılan orada bulunan astronotların yaptıkları araştırmalarda uzayda bulundukları zaman dilimini ortaya koyar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.