Ders Notları

Uzaya yolculuk yapan ilk kişi Yuri Gagarin’in bu yolculukta neler yaşamış olabileceğini kendinizi onun yerine koyarak arkadaşlarınıza anlatınız.

8. Sınıf Türkçe Uzaya yolculuk yapan ilk kişi Yuri Gagarin’in bu yolculukta neler yaşamış olabileceğini kendinizi onun yerine koyarak arkadaşlarınıza anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzaya yolculuk yapan ilk kişi Yuri Gagarin’in bu yolculukta neler yaşamış olabileceğini kendinizi onun yerine koyarak arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bence içerisinde büyük bir sevinç ve korku ile beraber bir gurur vardı. Nereye gideceğini tam olarak bilmeden olan bu yolculukta geri dönmeme ihtimali veya orada nasıl türde canlılarla karşılaşabileceğini bilmeden amansız bir macera bu. Korku ile sevinç arası, yıllarca süren bir başarının ödülü gibi hissetmiş olabilir.


Uzaya yolculuk yapan ilk kişi Yuri Gagarin’in bu yolculukta neler yaşamış olabileceğini kendinizi onun yerine koyarak arkadaşlarınıza anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Kendimi uzaya yolculuk yapan ilk kişi Yuri Gagarin’ in yerine koyuyorum. Bence hem bir korku hem bir heyecan hemde bir ilke imza atmanın gururu kendinde belkide hayatında hiç yaşamadığı anlatılmayacak bir duygunun içerisine sokmuştur.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Uzaya ilk yolculuk yapan bir bilim adamı veya bir astronot olsaydım öncelikle tüm büyük korkum merak ve endişe içinde bu yolculuğu tamamlardım. İlkler her zaman korku ve panik verildi Ayrıca heyecan verici durumlar olabilir. Özellikle dünyamız içemem hızlı bir şekilde uzay aracı ile uçmak orada da üst geçitten yapmak dünyaya dönmek farklı bir macera olurdu. Uzaya ilk giden astronot tamam haklısın duygular içinde uzaya çıkmıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.