Ders Notları

Gezip gördüğünüz yeri tanıtan bir yazı yazınız.

5. Sınıf Türkçe Gezip gördüğünüz yeri tanıtan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gezip gördüğünüz yeri tanıtan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Soru : Nereyi tanıtacağım?


Cevap: Karabük iline bağlı Safranbolu yu anlatacağım.


Soru : Tanıtacağım yerin hangi özelliklerini vereceğim?


Cevap: Safranbolu nun eski yapı evlerini tarihi çarşısını beyinin meşhur olduğunu


Soru : Giriş bölümümde neler anlatacağım? 


Cevap: Safranbolu un tarihi yerlerini anlatacağım. Kaymakamlar konağı, hıdırlık tepesi, cincihan hamamı, tarihi çarşı, bulak mencilis mağarası,


Soru : Gelişme bölümümde neler anlatacağım?


Cevap: Safranbolu mimarisini evler birbirlerinin önünü kapatmaya ak şekilde yapılmıştır. Genel olarak beyaz ve çift katlıdır.evlerin içerisinde misafir geldiğinde kadınların erkeklerin olduğu bölüme geçmemesi için dönme dolaplar vardır. İkramlarını dönme dolaba koyarlar ve tık tık aldıklarında erkek bölümünden birisi ikramlıkları alır.


Soru : Sonuç bölümümde neler anlatacağım? 


Cevap: Gezilecek yerler olarak tokatlı kantonu, cam teras, Yörük köyü gibi çok güzel yerler vardı. Safranbolu lokumuyla helvasıyla ünlü Bir yerdir. Mutlaka tadılması gerektiğini düşünüyorum.


Soru : Başlığım ne olabilir?


Cevap: Yaşanılacak yer Safranbolu


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gezip gördüğüm en güzel yerlerden biri Ankara’da bulunan Anıtkabir’i dir Anıtkabir’de ülkemizin kurucusu kurtarıcısı olan Mustafa Kemal Atatürk sonsuzluğa uğurladığımız yerdir Anıtkabir’i gezerken sonsuz manevi alarak Mustafa Kemal Atatürk’ün bizler için yapmış olduğu yenilikleri inkılapları ve bize emanet olarak para futbol Türkiye cumhuriyeti’ni aklıma getirdim orada gururlanıp ağladım Ayrıca bayrağımızın dalgalandığı onu görünce ve İstiklal marşı’nı okuyarak mücadelenin ve birlik beraberliğin ne kadar zor bir şekilde kazandığının farkına bir daha vardım.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.