Ders Notları

Gezip gördüğünüz bir yeri anlatan kısa bir yazı yazınız.

7. Sınıf Türkçe Gezip gördüğünüz bir yeri anlatan kısa bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Gezip gördüğünüz bir yeri anlatan kısa bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Balıklıgöl Şanlıurfa’da yer alan turistlerin ilgisini çeken bir turistik yerdir.  Balıklı Göl’de şifalı olduğuna inanılan Yer altından çıkan bir Sugözü olmakla beraber buradaki insanlar bu sudan alarak Şifa bulacaklarını inanmaktadır. Ayrıca tarihte Hazreti İbrahim Aleyhisselam’ın Nemrut tarafından ateşe atılması ve ateşin sönerek günümüzde yer alan Balıklıgöl’ün oluştuğu kabul edilmektedir.


Gezip gördüğünüz bir yeri anlatan kısa bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Konya Mevlana’nın şehri olarak tanınan bir şehirdir. Konya’da birçok tarihi güzellikler yer almakla beraber Mevlana’nın bulunmuş olduğu medrese ve orada yer alan kabri en çok gezilmesi gereken ve hakkında bilgi edinmesi gereken tarihi güzellikler arasında yer aldığını ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gezip gördüğüm ve çok güzel zaman geçirdiğim Antakya’da bulunan Manavgat şelalesi ne anlatmak isterim. Bu şelalenin etrafında bulunan yeşillikler ve orman oldukça güzel ve ferahtır. Manavgat şelalesi nin vermiş olduğu serinlik Hatay’ın sıcaklığını bir nebze olsa azaltmıştır. Ayrıca Hatay’ın İskenderun şehrinde bulunan sahil ve deniz de yürüyüşü yapmak insanları huzurlu ortamlara çeker. İskenderun sahilinde bulunan parklarda oturarak zaman geçirmek veya sahilde gezinti yapmak Deniz’in güzelliğine bakmak gezebileceğimiz de görebileceğiniz en güzel yerlerden biri olarak sayılır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.