Ders Notları

Siz de yaşadığınız yeri tanıtan kısa bir yazı yazınız.

3. Sınıf Türkçe SDR İpekyolu Yayınları Siz de yaşadığınız yeri tanıtan kısa bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de yaşadığınız yeri tanıtan kısa bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ankara

Ankara ilimiz tarihi, turistik ve doğal güzellikleriyle bir cennet olarak ifade edebiliriz. Ankara’nın önemli olmasının temelinde Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir’in burada yer alması örnek olarak gösterebiliriz.

Ankara’da Ankara Tuluntaş Mağarası, Ankara Bizans Dönemi Mağaraları, Ankara Kızılcahamam Kaplıcası, Ankara Soğuksu Milli Parkı ve Ankara Elmadağ Kayak Merkezi gibi  tarihi ve doğal güzellikleriyle insanları büyülemeye devam etmektedir.


Siz de yaşadığınız yeri tanıtan kısa bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İstanbul 

Yaşadığımız yerde bir çok tarihi, turistik ve doğal güzellikler vardı. 7 tepe üzerine kurulu olan İstanbul’da her güzellikten söz etmek mümkündür.

Tarihi olarak Ayasofiya, Galata Kulesi, Kız kulesi gibi bir çok tarihi güzellik günümüzde bir çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Doğal güzellikleri olarak  BALLIKAYALAR TABİAT PARKI, KİLİMLİ PARKURU, KULİNDAĞ DAĞ EVİ , GÖZDAĞ KORUSU ve NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ gibi güzellikleriyle insanları büyülemektedir.

Bizlerinde bu cennet şehri korumamız ve sürekli olarak gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yaşadığım yer Hatay’ın İskenderun ilçesi dir. Burada yazlar çok sıcak ve nemli geçer. Kışlar ise ılık ve serin Ayrıca yağışlı geçmektedir. İskenderun ismini geçmişte kurucusu olan İskender den almıştır. İskenderun’da en önemli turistik ve doğal güzellik olan Akdeniz Denizi boydan boya çevrelemektedir. Burada Ayrıca balıkçılık da önemli geçim kaynaklarından biridir. Ayrıca İskenderun ilçesinde Demir Çelik ve tekstil fabrikaları Ayrıca birçok alanda İşgören fabrikalar iş imkanı sunmaktadır. İskenderun doğal yapısıyla birçok insanın ilgisini çeken bir yerdir. Ayrıca künefe döner içli köfte gibi meşhur yemekleri ile de bilinen tanınan bir yerdir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.