Ders Notları

Temel hak ve özgürlükleri kullanmanın sizler için önemi nedir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Temel hak ve özgürlükleri kullanmanın sizler için önemi nedir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Temel hak ve özgürlükleri kullanmanın sizler için önemi nedir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Temel hak ve özgürlüklerimizi kullanmamız bizim için önemlidir Çünkü bu sayede yaşama hakkımızı beslenme hakkımızı hakkımızı Özgür düşünce hakkımızı korumuş oluruz bizim toplum içerisindeki var olmamızı garanti altına alan temel hak ve özgürlüklerimiz dir.


Temel hak ve özgürlükleri kullanmanın sizler için önemi nedir? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : İnsan sosyal bir varlıktır bu sosyal varlığını yaşadığı toplum içerisinde koruma altında tutabilmek için temel hak ve özgürlüklerine sahip olması gerekir temel hak ve özgürlükler hiçbir kişi veya kurum Devlet tarafından kısıtlanamaz Men edilemez elinden alınamaz insanın varoluş garantisi olan hakları özgürlükleri insanın kendi benliğine ortaya koyması açısından önemlidir insan yaşadığı yaşadığı toplum kişisel düşüncelerine istediği gibi savunabilir sunulan bir fikre katılıp katılmama hakkını kendinde bulur kişinin hakları benliğini ortaya koymasını sağlar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Temel hak ve özgürlüklerimizden olan barınma beslenme sağlık eğitim ve kişisel hakların korunması gibi birçok Hakkı özgürce yaşamak ve bu hakları kullanmak bize birçok özgürlüğü ve imkanı sağlamaktadır örneğin eğitim hakkından tam olarak faydalanma da mı zaman bilinçli ve eğitimci bir birey olamayız sağlık hakkında tam ve net bir şekilde yararlanmadığımı zaman sağlığımızdan olabiliriz her ülkede sağlık için tanınan insanların eşit olması çocukların birçok hak ve özgürlüklerinin tanınması ülkeyi ferah seviyesine yükseltecektir.insanlar çocuklar temel hak ve özgürlüklerinden yeterince faydalanamamaktadir.özellikle savaşları bulunduğu birçok ülkede ve günümüzde Afrika ülkelerinin açlıkla ve birçok sorunlarla uğraşması bu temel hak ve özgürlüklerin tam olarak yaş atılmaması anlamına gelmektedir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.