Ders Notları

Karıncaların ve termitlerin özelliklerini araştırınız.

4. Sınıf Türkçe Karıncaların ve termitlerin özelliklerini araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Termitler (Isoptera), termit ya da akkarınca, beyaz karınca adını alırlar. Termitler; kördür, koloniye düzenli hava ve şaşılacak bir sabitlikte ısı ve nem sağlamasıdır.
Karıncaların özellikleri;
Karıncalar yeşil, sarı, kahverengi, kırmızı, mavi ve hatta morun tonlarında olabilirler. Bir karınca kendi ağırlığının 20 katını kaldırabilir.
Yetişkin bir karınca katı yiyecekleri yutamaz; yiyeceklerin suyunu emerek beslenir. Karıncalar sadece dokunmak değil, koku almak için de antenlerini kullanırlar.


Karıncaların ve termitlerin özelliklerini araştırınız.
“4. Sınıf Türkçe Kitabı Özgün Yayınları Sayfa 150-151-152-153-154-155 Cevapları”

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. ben beren ödevime yardımcı olan forum sayfa cevaplarına minnettarım harika efsane bir uygulama bütün öğrenci arkadaşlarıma tavsiye ederim.

  2. Termitler ve karıncalar hakkında bilgiler öğrenmek istediğimiz zaman bu sayfada bulunan kısa özlü anlaşılır ve çok güzel bilgilerle termit vve karıncaların hakkında detaylı bilgileri öğrenerek defterine geçirdin bu araştırma ödevini sizler sayesinde kısa hızlı ve güzel bir şekilde bitirme imkânına sahip oldum araştırma ödevlerimi tüm bilgileri meyve ders cevapların hepsini oğlum sayfa sitesine bakarak yapıyorum verdiği cevaplar ve bilgilerle ödevimi tamamlayarak diğer ödevlerimi gece biliyorum sizin başarılı cevaplarınızı her zaman beğenerek takip ediyorum teşekkür ederim ve sizler sayesinde ödevlerimi çok başarılı bir şekilde tamamlıyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.