Ders Notları

Atatürk’ün kişilik özelliklerini Genel Ağ ve ansiklopedilerden araştırınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Atatürk’ün kişilik özelliklerini Genel Ağ ve ansiklopedilerden araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mustafa Kemal Atatürk ilk olarak Çanakkale savaşlarında gösterdiği kahramanlıkla öne çıkmıştır. Daha sonra Kurtuluş Savaşı Lider olmuştur. Bunun sebebi Mustafa Kemal Atatürk’ün karakteristik özelliklerinden dolayı diğer insanlar arasından şiir olarak öne çıkmasıdır.
Mustafa Kemal Atatürk yüzyılın en büyük lideri olarak öne çıkan lider durumundadır. Dönemine göre oldukça ileri görüşlü bir kişiliği vardır. Hem doğuştan kazandığı ve sonradan kazandığı kişilik özellikleri sayesinde mucize sayılabilecek bir başarıyı elde ederek enkaz halindeki bir ülkeden bir Cumhuriyet kurmayı başarmıştır. İleri görüşlü olması sabırlı ve disiplinli olması cesur olması kararlılığı vatan sevgisi ve liderlik vasıflarından milliyetçi duruşundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurmayı başararak biz Türk milletine emanet etmiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Atatürk’ün kişilik özelliklerine örnek vermek istediğimi sana öncelikle vatanına saygılı olan vatanına bağlı olan ve vatan sevgisi ile bilinen bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yardımsever kararlı ileriyi gören yenilikleri seven ve her zaman saygılı hoşgörülü ahlaklı eğitime önem veren bir kişiliğe sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Mustafa Kemal Atatürk öncelikle başarılı ve çalışkan olmayı çok severdi küçük yaştan itibaren koymuş olduğu hedefleri çalışkanlıkla ve başarıyla elde ettiğini de söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.