Ders Notları

Günde ne kadar zamanınızı cep telefonuyla ya da bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu süre sizce ne kadar olmalıdır?

8. Sınıf Türkçe Günde ne kadar zamanınızı cep telefonuyla ya da bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu süre sizce ne kadar olmalıdır? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Günde ne kadar zamanınızı cep telefonuyla ya da bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu süre sizce ne kadar olmalıdır? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Okul zamanları olduğu zaman dört beş saatimi tatil zamanları ise daha çok saatler cep telefonu veya bilgisayar başında vakit geçiriyorum. Bu zaman aslında daha az olmalı.


Günde ne kadar zamanınızı cep telefonuyla ya da bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu süre sizce ne kadar olmalıdır? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Zamanımızda en büyük hastalık belkide teknoloji bağımlılığı. Artık insanlar büyük zamanını teknoloji başında geçiriyor ve bundan büyük keyif alıyor. Teknoloji her ne kadar iyi yanları ile bize hizmet etse de bizlerin yanlış kullanımı sebebi ile hayatımıza olumsuz etkileri olmuştur. Ben okul zamanları bir kaç saatimi, tatil zamanları ise 4 5 saatimi geçirmekteyim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanların teknolojik araç ve gereçler ne çok fazla zaman geçirilmesi doğru değildir. Yalnız günümüzdeki insanlar çok fazla akıllı telefon tablet bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik ürünler karşısında zaman geçirmektedir. İnsanlar dışarıda arkadaşları ile zaman geçirmek yerine veya toplumsal hayatta olmak yerine akrabalarıyla arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle sosyal medya aracılığı ile konuşup böyle iletişim kurmayı tercih ediyorlar. Bu da insanları içeriye kapanmaya ekran karşısında bağımlılık haline getirmeye sebep oluyor. Özellikle gençler ve çocukların çok fazla dijital oyunlar oynaması ve teknolojik ürünler olan bilgisayar tablet akıllı telefon televizyon gibi araç gereçlerde zaman geçirmesi psikolojik manevi ve sağlık açısından birçok etkisini görebileceğim söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.