Kompozisyon Örnekleri

Cep Telefonu ile ilgili Kompozisyon

Cep Telefonu Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Cep telefonu ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“İletişimin Anahtarı Nedir”

Cep telefonu bizlerin hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran en önemli iletişim araçları arasında yer alır. 

Cep telefonu sayesinde istediğimiz bütün yerlerde dilediğimiz kişilerle iletişim kurmaya yarayan önemli bir icattır. Cep telefonu sadece iletişim için midir ? Elbette hayır. Cep telefonu ile beraber İnternet dilediğimiz araştırmaları yapabiliriz, iş ile ilgili toplantılar yapılabilir, eğitici videolar izlenebilir, sosyal arkadaşlıklar kurulabilir, oyunlar oynanabilir gibi bizlere bir çok yararı vardır. İletişimin anahtarının cep telefonu olduğunu dile getirmemiz gerekmektedir.

Bu nedenle cep telefonu ile birlikte biz insanların hayatında bir çok kolaylık gelmiş ve bizlerin daha sosyal bir insan olmamıza katkı sağlamıştır. 

Cep Telefonu ile ilgili Kompozisyon
Cep Telefonu ile ilgili Kompozisyon

Cep telefonu ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Cep Telefonu Bizlere Yarar Mı Zarar Mı”

Günümüz dünyasında bizlerin bir çok işlerini halleden bizlere bir çok yarar sağlayan aynı anda bizlere bir çok negatif olarak zarar veren cep telefonu yararlı mı, yoksa zararlı mıdır?

Cep telefonu ile birlikte biz insanlar dilediğimiz kişilerle kolay bir şekilde iletişim kurabiliriz. Dünyada var olan haberlerde anında haberdar olabiliriz. Ayrıca internet sayesinde kolay bir şekilde araştırma ve iş konusunda yapmamız gereken e-işleri kolay bir şekilde yapabiliriz. Video sistemi ile birlikte eğitici videolarla kendimizin gelişimiz sağlar ve arkadaşlıklar ediniriz.

Peki bunca yarardan sonra cep telefonun zararı yok mudur ? Yararları olmasına karşın bir çok zararı da vardır. Bedensel olarak gözlerimize ve beyinsel olarak zarar görmemize neden olmaktadır. Sosyal arkadaşlıklar yerine asosyal bir yaşantı yerini almaktadır. Hayatımıza cep telefonu tablet gibi oyun araçları yüzünden kendini kaybeden çocuklara da rastlanmaktadır.

Sonuç olarak cep telefonu yararlı bir şekilde kullanırsa bizlere yarar sağlayacağı gibi, zararlı yönleri tercih edilirse biz insanlara zarar veren bir konudur cep telefonu….

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Cep telefonları hayatımızda sizin de söylediğiniz gibi birçok yararlı olduğu gibi birçok zararı vardır bir birey olarak zararlı yönlerinden uzak durmaya çalışıyorum yararlı yönleri ise ödevlerimi kolay bir şekilde şu anda olduğu gibi yapabiliyorum Ayrıca videolarımı bul izleyebiliyorum ve kendimi geliştirebilirim şu anda cep telefonuna siteden ödevimi yapıyorum.

  2. Cep telefonunun bütün insanlara büyük bir şekilde zararı vardır.Bu yüzden cep telefonuyla çok fazla vakit gecirmememiz gerekir.Cep telefonu çok fazla kullanıldığında ise gözlerimize büyük şekilde zarar verir ve gözlük kullanmak zorunda bile kalabiliriz.Hatta cep telefonu çok fazla kullanıldığında körlüğe bile yol açabilir.O yüzden cep telefonunu çok fazla kullanmamamiz gerekir.Cep telefonu çoğu şeyden mahrum bırakır bizi mesela ailemizden,sosyallesmeden,arkadaşlarımızdan,sorumluluklarimizdan bizi mahrum bırakır.Bu yüzden kesinlikle cep telefonunu çok kullanmamamiz gerekir.

  3. Cep telefonu sayesinde ulaşabileceğimiz bilgiler haberler ve eğlence sınırsız ve keşfedilmeye çok büyük bir alandır.cep telefonu günlük hayatımızda teknolojinin ilerlemesiyle önemli bir yer almaktadır akıllı telefonlar günümüzde hemen hemen her evde mevcuttur telefonlardan aldığımız bir haber ver eğlence alanında yaptığımız ve harcadığı bu saatleri planlı bir şekilde değerlendirmeli ve gereksiz ve uzun süre akıllı telefon karşısında zaman geçirme meliyiz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.