Kompozisyon Örnekleri

Akşam Bahar Rüzgar Hikaye Sürpriz Ağaç Şemsiye İle İlgili Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Akşam Bahar Rüzgar Hikaye Sürpriz Ağaç Şemsiye İle İlgili Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Akşam Bahar Rüzgar Hikaye Sürpriz Ağaç Şemsiye İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Baharın Güzelliği

Bahar akşamları her zaman tatlı tatlı esintisi ile insanların heyecanla beklediği zamanlardır.
Rüzgârlar yumuşak esintileriu ile ağaçların yapraklarını sallandırırken aile büyüklerinden hikaye dinlemek oldukça heyecan olur.
Bazen de bu tatlı esinti esnasında kısa da olsa bir gece yürüyüşü insana huzur verir. Heleki bu yürüyüş esnasında sürpriz bir yağmura yakalanıp , yanınızda şemsiyeniz yoksa.
Bu durumda ne hissederdiniz? Mutlu olup ıslanmak mı yoksa talihsizim diye üzülmek ve andan zevk almamak mı?


Akşam Bahar Rüzgar Hikaye Sürpriz Ağaç Şemsiye İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Babaannemin Hikayesi

Bugün rüzgarlı bir akşam. Baharın hayalini kurarken bir hikaye geldi aklıma . Küçükken dinlediğim bir hikaye.
Babaannem sürpriz yapardı bazen . Oyuncaklarla geldiği zaman sevinçten deliye dönerdik. Ağaçların yaprakları rüzgardan sallanırken melodi gibi olurdu hikayemize.
Şemsiyeli kızı anlatırdı bize. Nede güzeldi . Acaba hikaye miydi güzel olan yoksa babaannem mi ? Aslında o sıcak andı güzel olan. Bazen olan olaylar , anlatılanlar unutulur. Geriye sadece hisler kalır.
O yüzden hislere yatırım yapmalı ve hissetmeliyiz. Kimseyi incitmemeli ve güzel anılarda babaannem gibi kalmayı başarmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Akşam olunca yağmur yağmaya başladı yağmur yağınca şemsiyeni elimizi alarak güzel bir manzarayı oturarak giden gelen arabaların seyrini izledik. Öğretmenimizin bizim Bahar günlerinde geçirmiş olduğunuz bir hikaye anlatmanızı istedi bahar aylarında hikayeler çok güzel olur çünkü bahar aylarında çiçekler açar kuşlar uçar ve cıvıl cıvıl kuşların sesi etrafı doldurur. Bahar aylarında çiçeklerin açmasının yanı sıra bazen yağmurda yağabilir güzel zaman geçirmek ve güzel hikayeler edinmek elbetteki sevdiklerimize zaman geçirmek yapılabildiği söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.