Vatan ile ilgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Vatan ile ilgili Kompozisyon


İnkılap Tarihi Öğretmeni

Vatan Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Vatan ile ilgili kısa bir kompozisyon örneği ;

Şehitlerin Bize Hediyesi

Vatan üstünde bulunduğumuz toprak doğduğunuz büyüdüğümüz ülke olarak kabul edilmektedir. 

Vatanımız hepimiz için önem taşır vatanımız bir karış toprağının kaybet, eylemi diye Çanakkale savaşı kurtuluş savaşı 15 temmuz ve benzeri bir çok savaş verilmiş vatanımız için çocuklarını eşlerini hayatlarını hiçe sayan cesur şehitlerimiz sayesinde su an vatanımızdayız. Vatanımız hiç bir şekilde bölünmez. Vatan kelimesi Türk milleti için ekmek, su ve nefes kadar önemli olduğunu aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir. Vatansız bir Türk milleti hiçbir zaman düşünülmesi zor bir durumdur. Türk milleti vatanın bağımsızlığı için sürekli olarak şehit olmaya hazır olan bir millettir.

Bu güzel vatanımız için canını hiçe sayan şehitlere teşekkür ediyoruz. Bu topraklar kanlarla sulanan bir bağımsız Türk milletini temsil etmektedir. 

Vatan ile ilgili Kompozisyon

Vatan ile ilgili uzun bir kompozisyon örneği ;

Cennet Vatan Türkiye

Vatanımız TÜRKİYE bu kadar güzel vatanımız olduğu için çok şanslıyız. Vatan en değerli olgulardan bir tanesi olarak kabul edilmesi ve bu doğrultuda sürekli olarak son bir ocak kalana kadar korunması gerekmektedir. 

Vatanımız o kadar güzel ki doğal güzellikleriyle her şeyiyle harika he karisi farklı kokuyor mutluluk veriyor rahat hissettiriyor. Vatanımız bu kadar güzel olmasını sebebi ne bence verdiğimiz şehitler şehitlerimizin kanıyla vatanımız daha güzel olmuş. Vatanın bu sonsuz güzellikler bizlere Allah tarafından verilen güzelliklerden ötürüdür. Türk milleti hak din ile yaşaması bizlere yaradan tarafından verilen güzel bir ülke ve güzel bir coğrafya ile ödülendirmedik mi ?

Vatanımız tarım olarak da elverişli bu konuda şanslıyız çünkü tarım insanın önemli besin kaynağıdır. Ama vatanımız da çiftçilere değer verilmediği tarım azalmaya başladı ama bunu biz gençle düzeltebilir. Türk milletinin bu verimli toprakları sürekli olarak diğer devletler tarafından kıskanılmaktadır. Bu topraklar tarih boyunca bir çok devletin ulaşmak istediği güzellikler barındırmaktadır. Ancak Türk milleti vatanın almak asla kolay olmayacaktır.

Vatanımızın değerini bilmeli ona değer vermeliyiz. Bunun için sürekli olarak vatanımızı son bir Türk kanı ocağı kalana kadar korumamız ve müdafaa etmemiz gerekmektedir. 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Vatan ile ilgili Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hamdiye
Vatanımız  bizim için çok önemlidir.Her vatandaşın kalbinde vatan sevgisi vardır.Vatanımız zor olsada kaźanılmıştır.Çoğu kan dökülmüştü bu vatanı kazanmak için ama o kadar kan dökülmesine rağmen hiç bir zaman pes etmediler ve bu güzel vatanı kazanmışlardır.Bizde vatanımızı o kadar zorluklarla kazandıkları için bizde bu güzel vatana zorluklar olsada çok iyi bir şekilde bakıcağız ve hainlerin eline asla ve asla bırakmayacağız.Her zaman hep birlikte vatanımıza sahip çıkacağız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak