Kompozisyon Örnekleri

Yalnızlık ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Yalnızlık ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yalnızlık ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Kalabalık Arasında Yalnız Olmak

Yalnızlık kişinin yanında kimsenin olmaması veya kalabalık ortasında olsa bile ruhen yalnız hissetmesidir.
Yalnızlık bazen kalabalık ortasında olur .Herkes varken kimse seni anlamıyorsa yine yalnız hissedersin. Ve bu en acı yalnızlıktır. Kimse yokken olan yalnızlık belki birilerinin hayatımıza girmesiyle beraber geçer gider. Ancak sevdiklerimin bizi anlamıyorsa bu yalnızlık bazen çok derin ve dayanılmaz olur.
Bizlerde sevdiklerimizi bu acı girdabına girdirmemeli ve ona ruhen de yoldaş olmalıyız.


Yalnızlık ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Yalnızlığı Gidermek

Yalnızlık kişinin ihtiyaç duyduğu anda kimsenin olmaması veya yanında bir çok kalabalık olmasına rağmen kendisini anlayacak ve hissedecek insanların bulunmamasıdır.
Bazen insan o kadar çok yalnız hisseder ki yüzlerce insanın arasından geçip gitse bu yalnızlığa giderilmez. Bazen de bir insanın veya minik bir hayvanın varlığı bile insanın yalnızlığını giderir. Demek ki yalnızlığın giderilmesi için kalabalıkların olmasına gerek yoktur. İnsanın ruhuna dokunan bir olay , bir kitap veya bir insan bile yeterlidir.
İnsan doğası gereği başkasına ihtiyaç duyduğu için bu yalnızlık duygusunun giderilmesi madden ve manen gerekir. Eğer bu duyguyu gideremezse bir acı girdabın içinde kalır.
Bizlerde yalnızlığımızı giderecek bir insan veya  bir kitap bulabildiysek bırakmamalı , başka yüreklerin yalnızlıklarını da gidermeye çalışmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yalnız kaldığımı zaman kendinizi mutsuz ve tek hissedebiliriz. Yalnız kaldığımı zaman sevdiklerimizden uzak kaldığımız zaman elbette ki mutsuz oluruz. Yalnız kalmak insanları zor durumda bırakabilir insanlar birbirine ihtiyaç duyduğu için beraber yaşarlar birlikte sevdiklerimizle beraber güzel anılar yaşamak için yalnız kalmamalıyız yalnız insanlar zor durumlarında sıkıntılarında veya sevinçlerinde yanlarında bulacak bir kişiyi zor bulurlar her zaman beraber sevdiklerimize dostlarımıza arkadaşlarımıza ve aile bireylerimiz de güzel bir hayat sürebileceğini Z asla unutmamamız gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.