Kompozisyon Örnekleri

Anne sevgisi konulu kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Anne sevgisi konulu kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Anne sevgisi konulu kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Anne Sevgisi Ve Diğer İlişkilerimiz

Annemiz bizi koşulsuz ve karşılıksız seven yılmadan en muhtaç olduğumuz Çağlar’dan bugüne kadar bizlere elinden gelen bütün iyilikleri yapar kişidir.
Bu iyilikleri bizlere yaptığı zaman içimizde ona karşı koşulsuz ve elde olmayan bir sevgi oluşur. Bu sevgi ihtiyacı bebeklik çağımızdan hayatın sonuna kadar bize gelen bir sevgi ihtiyacıdır.
Anne sevgisi başka sevgilere benzemeyen çok sıcak bir duygudur. Kişilik insanımızda ve diğer bütün insanlarla olan ilişkilerimiz aslında annemiz ile kurduğumuz bağ ve sevgiye göre şekillenmektedir.
İşte bu yüzden anne sevmek çok önemli , hayatımızı şekillendiricisine.


Anne sevgisi konulu kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Benim Anam Bambaşka

Anne sevgisi başka hiçbir sevgiye benzemeyen,  çok kıymetli ve sıcacık bir duygudur.
Ben annemi çok seviyorum. Görsün veya görmesin herkesin annesine karşı bir zaafı ve büyük bir sevgisi vardır. Herkesin yüreğinde anne sevgisi bambaşkadır. İlk olarak güven duygusu ve sevgiyi tattığımız annemiz bizim yüreğimizde nasılsa, ilişkilere bakış açımız da öyledir.
Çünkü kişilik inşaası ilk olarak bebeklik döneminde başlar ve daha sonra şekillenerek  devam eder. Annemizi sevmekle beraber bize olan iyiliklerinden ve bizi dünyaya getirmek gibi yaptığı büyük iyiliklerden sonra ,bizim de ona karşı saygı ve samimiyetle bile annemi üzerinde düşen bir görevdir.
Annemizin kıymetini bilmeli ve ona karşı onun memnun olacağı şekilde davranmaya gayret etmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Annemizi her zaman çok severiz doğduğumuz günden itibaren bizleri seven okşayan her zaman yemeyip yediren içmeyip içilen giymeyip giydiren annelerimiz kıymetli aile bireylerimiz arasında yer almaktadır. Annelerimiz merhametli sevgili her zaman bizi ahlaklı büyüten hayata hazırlayan en güzel bireylerden biri olarak sayılmaktadır annemize çok severiz her zaman nazımız annemize geçer annemizin söylemiş olduğu sözler düştüğümüz zaman ayrılmış olan dizimizi öpen annemiz her zaman bize merhamet ile yaklaşır saçlarımızı okşar bizi sever büyütür ve her zorluklara rağmen bizleri korumaktan asla kaçılmaz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.