Kompozisyon Örnekleri

Anne ve Aile Hakkında Bir Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Anne ve Aile Hakkında Bir Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Anne ve Aile Hakkında Bir Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailem

Aile toplumun en küçük yapı taşıdır. Bir toplumda eğer aile sağlam ve birlikteyse o devlette sağlamdır.  Eğer aile sağlam değilse o devlette yıkılmaya meyillidir demektir.
Bir aileyi ayakta tutan en büyük etmenlerden bir tanesi de annedir. Anne fedakar olduğu için hem aile içerisindeki düzeni hem de aile bireylerinin arasındaki olan ilişkiyi idare ederek ailenin ayakta durmasını sağlar.
İşte bu yüzden annelerimizin kıymetini bilmeli ve onlara yaptıkları bu çabaların karşılıksız kalmadığını göstermeli ve onlara destek  olmalıyız . Bu hepimizin görevidir.


Anne ve Aile Hakkında Bir Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailenin Temeli Anne

Bir aile çok veya az kişiden meydana gelse bile, o ailenin içinde başka yerde olmayan çok farklı duygular yaşanır.  İyi ve kötü günler hep beraber aşılır. İşte aileyi aile yapan da budur.
Ailede bizler her ne kadar var olsak da asıl aileyi sevgiyle ayakta tutan taraf anne ve babadır. Ailede baba otorite anne ise merhamet ve sevgi tarafıdır. Otorite bir ailede çok değerli olsa da bu otoritenin herkes tarafından sevgiyle kabul edilmesini sağlayan anne sevgisidir.
Bu sebeple bir anne aile içerisinde çok önemlidir. Aile gücünü sevgi ve merhamet bakımından anneden alır. Anne hem sevgi hemde idare eden ve birleştiren taraftır.
Annemiz hayattayken , onun kıymetini bilmeli ve ona sahip çıkmalıyız. Onun yükünü hafifletmeli ve ona sevgi dolu yüreğimizi açmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Annemiz ve ailemiz her zaman bizim en kıymetli varlıklarımız olacaktır çünkü bu hayatta karşılaşmış olduğumuz bizi koşulsuz bir sevgili seven ve oksijen ailemizin yerini hiçbir şey tutamaz ailemiz tüm sevdiklerimizden bu akrabalarımızdan daha kıymetlidir annemiz babamız kardeşlerimizi en değerli varlıklarımız ve en büyük hazinemizdir anneniz her zaman bizim baş tacımızdır annemiz bizi merhamet de koşulsuz bir şekilde sever ve okşar annenizin kıymetini her zaman bilmeliyiz annemize üzecek davranışlardan uzak durmalıyız annemizin her zaman rızasını almak için çaba harcamalı ve annemizin istediği bir evlat olmak için çalışmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.