Aile ile ilgili Kompozisyon Örnekleri | Forum Sayfa Cevapları

Aile ile ilgili Kompozisyon Örnekleri


Hayat Bilgisi Öğretmeni

Aile Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örneği

Aile ile ilgili kısa bir kompozisyon örneği ;

“Aile Herşeydir.”

Aile hayatımızda en önemli parçası olarak kabul edilmektedir. Aile bizleri biz yapan değerlerin başında gelir.

Ailemiz bizlerin sürekli olarak gelişimi ve iyi bir insan olmamız açısından en önemli etkenlerden bir tanesidir. Aile sürekli olarak bir parça olarak bütün fertler birbirine destek olarak hayatta başarılı olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Ailemiz çocukluktan ölüme kadar dayanışma içinde olması gerekmektedir.

İşte bu nedenle aile bu hayatta bir birey için en önemli yapı taşı olarak kabul edilerek, ailemizin güçlü kalması için elimizden geleni yapmamız gerekmektedir.

Aile ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Aile ile ilgili uzun bir kompozisyon örneği ;

Güçlü Ailem

Aile demek bir bireyi birey yapan en önemli yapı taşıdır. Bir aile ne kadar güçlü bağlara sahip olursa, aile içerisindeki fertlerde o kadar güçlü olacaktır. 

Ailemizi sevelim ve güçlendirelim. Peki neden ? Aile bir bireyin okuldan önce gelişimini sağlayan bir yapıdır. Aile okul hayatının başarılı olmasını sağlayan ve memleketi için yararlı bir birey olarak yetişmesini sağlayan karşılık beklemeyen en önemli bir parçadır. Aile temel olarak ne kadar güçlü olursa ; içinde yer alan fertler de o denli güçlü olacaktır. Aile içerisinde yer alan annemiz ve babamız ve kardeşlerimiz bizlerin hayatta, eğitimde ve gelecek yıllarda sürekli olarak güçlenmesini sağlamaktadır. Bizlerinde üstüne düşen canım ailemizin güçlü ve gururlanması için sürekli olarak çalışmalı ve başarılı olmak için çabalamamız gerekir.

İşte bu nedenle bir birey olarak küçük yaştan itibaren ailemizin gelişimi, güçlenmesi ve gururlanmasını sağlamak amacıyla bir vatandaş olarak, bir öğrenci olarak iyi bir şekilde çalışmamız gerekmektedir. 


Aile ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Müğe
Aile ile ilgili kısa olan kompozisyon örneğini alıyorum ben sizlere çok teşekkür ederim. Ödev için aile hakkında bir tane kompozisyon örneğine ihtiyacım vardı.
Hamdiye
Ailemiz bizim için çok değerlidir.Ailenize çok sahip çıkın ve onu koruyup kollayin.Ailenizle gecirirsiniz bütün zamanınızı onlar çok kiymetlidir.Her zaman ailenizle sahip çıkın.Anneniz,babanız,kardesleriniz, abiniz,ablaniz ve  bütün aile bizdeki herkes size sahip çıkmak için vardır.Anneniz yemeğinizi yapar,okula giderken gereken yiyeceklerinizi hazırlar,size çok iyi bakar,evi temizler.Annelerimiz çok merhametlidir.Babalarımız çalışır,eve para getirir,size bakar.Babalarımız çok kiymetlidir.Kardeşimiz bizimle oyun oynar,bize kucukte olsa yardımı dokunur.Kardeşlerimiz çok iyidir.Abimiz ve ablaniz ise bize odevlerimizde yardım eder,çözemediğimiz bir sorun olduğunda ise bize yardım eder.Abimiz ve ablamiz çok yardimseverdir.Kısacası ailemize sahip çıkmalıyız.  
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!