Atatürk ile ilgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Atatürk ile ilgili Kompozisyon Örnekleri


İnkılap Tarihi Öğretmeni

Mustafa Kemal Atatürk Konulu Kompozisyon Örneği

Atatürk konulu kısa bir kompozisyon örneği ;

 

Rahat Uyu Atam

Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin kurtarıcı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan lider bir insandır.

Atatürk, bizleri ve vatanımızı canını ortaya koyarak düşman işgalinden kurtarmıştır. Düşmanları zorluklarla ülkemizdeki insanları bir araya getirerek düşmanlardan bu güzel ülkeyi temizlemiştir. Ülkeyi temizledikten sonra geriye yorgun, zayıf ve ekonomisi çökmüş bir devlet kalmıştı. Bu cennet vatanı Medeniyetler seviyesine yükseltmek için gece gündüz çalışan Mustafa Kemal Atatürk çeşitli reformlar ve eğitime önem vermiştir. Ancak eğitim ile çağdaş medeniyetler seviyesine gelinebileceğini biliyordu.

Bu neden sanata, bilime, eğitime çok büyük önem veren ve ülkemizi geliştiren önderimize teşekkür ederiz. Rahat uyu atam.

Atatürk ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Atatürk konulu uzun bir kompozisyon örneği ;

 

Bir Lider Doğdu “Atatürk”

Mustafa Kemal Atatürk, Türk tarihinde gelmiş geçmiş en önemli liderlerin başında gelmektedir. İleri görüşlü, akıllı, zeki, vatansever olan önemli şahsiyetlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk, çocukluk çağlarından itibaren zeki bir kişiliğe ve liderlik özelliklerine sahip birisi olduğunu gösteriyordu. Matematik dersinde var olan üstün bir zekaya sahipti. Harp okulu bitirdikten sonra Osmanlı devletinde subay olarak göreve başladı. Savaşlarda askerlerine seslenişi, savaş meydanındaki üstün bir ileri görüşlülüğü, zekiliği, hitap özelliği ile genç bir subay olmasına rağmen göze girmesini sağladı. Bir çok savaşta üstün bir başarı elde etti.

1. Dünya savaşının kaybedilmesi ile beraber İstanbul’da İngiliz gemilerini gören Mustafa Kemal Atatürk “ Geldikleri gibi giderler.” sözünü kullanarak vatanseverliğini ve Türk milletinin esir bir hayat süremeyeceğini göstermiştir. Samsum’a çıkarak milli mücadeleyi başlatan Atatürk, ülkeyi bir araya getirerek düşmanları ülkemizden kovmuştur.,

Geriye kalan yıkık ülkeyi tekrar ayağa kaldırmak için Cumhuriyet ilan edilmiş, çeşitli eğitim, kılık kıyafet, devlet işleri reformları ile ülke hızlı bir şekilde kalkınmaya başlamıştır.

İşte bu nedenle sürekli olarak Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür etmemiz gerekir. Atatürk’ün bizlere verdiği bu cennet vatanı el üstünde tutmalı ve ileriye çağdaş medeniyetler uygarlığına çıkarmamız gerekmektedir.

Atatürk ile ilgili Kompozisyon konusunun sonuna geldik. konu hakkında sormak istediğiniz aklınıza takılan konuları aşağıda yer alan yorum kısmına yazabilirsiniz. Sorularınız ve düşünceleriniz değerli hocalarımız tarafından özenle cevaplanacaktır. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,atatürk ün hayatı 3 sınıf kompozisyon kısa

Atatürk ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Meltem
Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazmış olduğunuz kompozisyon örneği çok hoşuma gitti. Atatürk konulu kompozisyon hem uzun hemde kısa örneği mevcut bu sayede istediğimi kolaylıkla bulabiliyorum.
Abdurrezark
Çok güzel bir Atatürk kompozisyon örnekleri süper olmuş
ferdi
çok ğüzel bir mustafa kemal atatürk kompozisyonu olmuş 
Ben fero
Mustafa Kemal Atatürk kompozisyonu çok güzel yazmışsın
Leyla
Canım benim önderimiz Mustafa Kemal Atatürk sen rahat uyu...
Kemalist
bir lider doğdu Atatürk kompozisyonundaki 2. Dünya Savaşı değil 1. Dünya Savaşıdır
Hayat Bilgisi Öğretmeni
Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kompozisyon örneğinde yer alan hata düzeltildi. Atatürk kompozisyonu hakkında ilginiz için teşekkür ederiz.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!