24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri | Forum Sayfa Cevapları

24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde 24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Devlet Kalkınmasında Öğretmen

Bir ülkenin gelişip ilerlemesi ve dünya ülkeleri arasında saygın değer bir konuma varmasını sağlayan şey üretimidir. Bu üretim bir çok alanda olup bunu sağlıklı yönlendiren şey ise eğitimdir.

Eğitim, insanları cehaletten kurtaran yoldur. Bu eğitimi veren kişileri ise öğretici ya da bizim kullandığımız tabirle “öğretmen “ denir. Eğitimin sonucunda elde edilen başarının büyüklüğü bu eğitimi veren öğreticininde  büyüklüğünü göstermiş olur.

Bunun için toplumda istenilen başarıyı sağlayan ve başarma yollarının öğreticisi olan öğretmenlerin kıymeti çok büyüktür. O toplumun direkleri olan öğretmenleri bu sebeple baştacı etmeli ve hak ettikleri saygıyı göstermeliyiz.


24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Öğretmenler Günü Aslında Nedir?

Öğretmenler gününü kutlarken olarak amacımız bize eğitim veren öyle bir yerine bildiğimizi göstermektir. Peki asıl öğretmenler günü nedir?

Yeni nesiller yetiştiren ve toplumun temel taşları olan geleceğin yetişkinlerini şekillendirenler. Bu tanım bile onların ne kadar büyük bir iş yaptıklarını ifade etmek için yetersizdir. 24 Kasım ulu Önder Atatürk’e başöğretmen ünvanı verilerek kararnamenin yayınlanmasıyla süregelen bir gelenektir. Atatürk ‘ ün açmış olduğu yolda ilerleyen kıymetli öğretmenler de bugün saygıyla anılırlar.

Sonuç olarak şu bilinmelidir ki ,öğretmenler milletin kurtarıcı kurtarıcıları ve yeni nesillerin şekillendiricileri oldukları için Atamızdan sonra bizlere en büyük mirastır ve her gün onların günü olmakla beraber en azından bir gün kıymetleri kendilerine hatırlatılmalıdır.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak