Kompozisyon Örnekleri

24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Kompozisyonlar örneklerinde 24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Devlet Kalkınmasında Öğretmen

Bir ülkenin gelişip ilerlemesi ve dünya ülkeleri arasında saygın değer bir konuma varmasını sağlayan şey üretimidir. Bu üretim bir çok alanda olup bunu sağlıklı yönlendiren şey ise eğitimdir.
Eğitim, insanları cehaletten kurtaran yoldur. Bu eğitimi veren kişileri ise öğretici ya da bizim kullandığımız tabirle “öğretmen “ denir. Eğitimin sonucunda elde edilen başarının büyüklüğü bu eğitimi veren öğreticininde  büyüklüğünü göstermiş olur.
Bunun için toplumda istenilen başarıyı sağlayan ve başarma yollarının öğreticisi olan öğretmenlerin kıymeti çok büyüktür. O toplumun direkleri olan öğretmenleri bu sebeple baştacı etmeli ve hak ettikleri saygıyı göstermeliyiz.


24 Kasım İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Öğretmenler Günü Aslında Nedir?

Öğretmenler gününü kutlarken olarak amacımız bize eğitim veren öyle bir yerine bildiğimizi göstermektir. Peki asıl öğretmenler günü nedir?
Yeni nesiller yetiştiren ve toplumun temel taşları olan geleceğin yetişkinlerini şekillendirenler. Bu tanım bile onların ne kadar büyük bir iş yaptıklarını ifade etmek için yetersizdir. 24 Kasım ulu Önder Atatürk’e başöğretmen ünvanı verilerek kararnamenin yayınlanmasıyla süregelen bir gelenektir. Atatürk ‘ ün açmış olduğu yolda ilerleyen kıymetli öğretmenler de bugün saygıyla anılırlar.
Sonuç olarak şu bilinmelidir ki ,öğretmenler milletin kurtarıcı kurtarıcıları ve yeni nesillerin şekillendiricileri oldukları için Atamızdan sonra bizlere en büyük mirastır ve her gün onların günü olmakla beraber en azından bir gün kıymetleri kendilerine hatırlatılmalıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizin kurucusu ve ülkemizin kurtarıcısı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1939 yılında Dolmabahçe sarayı’nda gözlerini yumması elbette ki o günü bizim unutamayacağımız bir gün yapmıştır. 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi ile ve saygı ile anıyoruz Anıtkabir’de bulunan mezarını ziyaret ederek onu her zaman hatırlıyoruz bize bırakmış olduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti’ne en güzel şekilde korumaya kollamaya ve yönetmeye çalışıyoruz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere vermiş olduğu yenilikleri inkılapları yeni nesillere aktarmak için çokça çalışıp derslerimizde başarılı olup ülkemize başarılı bir vatandaş olmak için biliyoruz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.