Kompozisyon Örnekleri

Başarı ailemizi nasıl etkiler ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Başarı ailemizi nasıl etkiler ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Başarı ailemizi nasıl etkiler ile ilgili kompozisyon  konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Başarı Ve Aile

Başarı ; belirli bir zamanda istenilen birşeyin elde edilmesidir.
Başarmak her insanın hayalidir. Bir bebek bile istediği olduğu ve bir başarıya ulaştığı zaman mutlu hisseder. İşte bu başarı isteği insanın fıtratında var olan ve hayatı boyunca kendi ile gelen bir histir.
Başarı hissinin olması insanı teşvik eder ve azim verir. Başarılı bir insan olduğumuz zaman veya ailemizde başarılı insanlar olduğu zaman kendimizi hem psikolojik açıdan iyi hemde aile bağlarımızın daha kuvvetli olduğunu hissederiz.
İşte bu başarının aile açısından ne kadar önemli olduğunu gösteren en büyük kanıttır.


Başarı ailemizi nasıl etkiler ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Aslında Başarı

Başarı ;istenilen bir zamanda istenilen şeyi elde etmek ve halletmek demektir.
Hayatta her insanın becerileri ve başarıları birbirinden farklı olsa , başarma kavramı kime neyi ifade ediyorsa ona odaklanmıştır. Başarı çıtalarımızı yükselttiğimiz zaman asla başaramıyor gibi hissetsekte aslında birçok şeyi başarıyoruz ve fark etmiyoruz demektir.
Ailemiz de bizim başarılı olmamızı ve hayatta iyi yerlere gelmemizi isterler. Başarıyı onların istediği şekilde elde ettiğimiz zaman mutlu olurlar. Bizde onların  mutlu olmasıyla mutlu oluruz. Ayrıca evimizde başarılı insanlar oldukları zaman bizlerde azim ve gurur bakımından kendimizi iyi hissederiz.
İşte bu yüzden başarı aile sağlamlığı açısından oldukça değerlidir .
Bizlerde başaramadıklarımıza değil elimizdekileri en güzel şekilde değerlendirmeli ve mutlu olmak için haşarının tanımını tam anlamıyla bilmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Başarılı olmak çevremizdeki insanlara etkilediği gibi bizim konumumuz şey insanlara karşı olan bakışınızı genel görünümü oldukça değiştirmektedir. Başarılı olmak her zaman çalışmayı ve emek etmeyi gerektirir başarılı olduğumuz zaman her zaman her konuda daha pratik daha elverişli oluruz. Başarıya ulaşmak istediğimiz zaman çalışma çabalama emek harcama ve her konuda kendinizi geliştirmek gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.