Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Vatan Nedir?

Vatan ; insanın üzerinde yaşamış olduğu toprak parçasıdır. Ancak bu toprak parçasını değerli kılan şey toprağa değil insanıdır.

İnsan değerlerine bu vatanın üzerinde yaşar ve devam ettirir. Can ve mal güvenliği, ahlaki ilkeleri gibi kendisi için önemli olan ilkelerin devamı için vatana sahip çıkmalıdır. Vatan uğruna ne canlar verilmiş ve hala gerektiğinde canını feda edecek insanlar vardır. Bizlerde şu anımızın ve geleceğimizin güvenliği için vatanımıza sahip çıkmak zorundayız.

Vatanımız için elimizden geldiği kadar çalışmak; düşmanlara fırsat vermemek ve karışıklık yapmak isteyen kimseleri önünü elimizden geldiği kadar kesmek gibi sağlam bir duruşla olur.


Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Vatan Nasıl Korunur?

İnsanın üzerinde yaşadığı ve hayatını geçirdiği yerdir vatan.

Vatan kişinin bağ kurduğu , en sağlam temellerini ektiği yerdir. Vatan olmadan can ve mal güvenliği, namus korunması mümkün değildir. Tarih boyunca büyüklerimiz bu vatanı bize miras bırakabilmek için canlarından ve mallarından vazgeçmişlerdir. Bütün imkansızlıklara rağmen camlarımı ortaya koyarak çarpışmışlardır.

Bizlere düşen görev de vatanı onlar gibi gerektiğinde can ve malları korumak ve evlatlarımıza da bu cesareti miras bırakmaktır. Ülkemize göz diken düşmanlara fırsat vermemek ve toplumu kışkırtmak ve iç karışıklık çıkarmak gibi yapın ben hareketleri elimizden geldiği kadar elle veya dille karşı çıkmak lazımdır.

İşte böyle olmalıdır ki , biz vatanı koruyalım, vatanda bizi korusun.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak