Kompozisyon Örnekleri

Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan Nedir?

Vatan ; insanın üzerinde yaşamış olduğu toprak parçasıdır. Ancak bu toprak parçasını değerli kılan şey toprağa değil insanıdır.
İnsan değerlerine bu vatanın üzerinde yaşar ve devam ettirir. Can ve mal güvenliği, ahlaki ilkeleri gibi kendisi için önemli olan ilkelerin devamı için vatana sahip çıkmalıdır. Vatan uğruna ne canlar verilmiş ve hala gerektiğinde canını feda edecek insanlar vardır. Bizlerde şu anımızın ve geleceğimizin güvenliği için vatanımıza sahip çıkmak zorundayız.
Vatanımız için elimizden geldiği kadar çalışmak; düşmanlara fırsat vermemek ve karışıklık yapmak isteyen kimseleri önünü elimizden geldiği kadar kesmek gibi sağlam bir duruşla olur.


Vatanımıza nasıl sahip çıkmalıyız ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Vatan Nasıl Korunur?

İnsanın üzerinde yaşadığı ve hayatını geçirdiği yerdir vatan.
Vatan kişinin bağ kurduğu , en sağlam temellerini ektiği yerdir. Vatan olmadan can ve mal güvenliği, namus korunması mümkün değildir. Tarih boyunca büyüklerimiz bu vatanı bize miras bırakabilmek için canlarından ve mallarından vazgeçmişlerdir. Bütün imkansızlıklara rağmen camlarımı ortaya koyarak çarpışmışlardır.
Bizlere düşen görev de vatanı onlar gibi gerektiğinde can ve malları korumak ve evlatlarımıza da bu cesareti miras bırakmaktır. Ülkemize göz diken düşmanlara fırsat vermemek ve toplumu kışkırtmak ve iç karışıklık çıkarmak gibi yapın ben hareketleri elimizden geldiği kadar elle veya dille karşı çıkmak lazımdır.
İşte böyle olmalıdır ki , biz vatanı koruyalım, vatanda bizi korusun.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vatanımızı sevmek vatanımıza karşı olan görevlerimizi ve sorumluluklarının farkında olarak her zaman bilinçli bir vatandaş olmak bunun yanı sıra vatanımızı bağımsızlığının ve simgesi olan Türk bayrağını İstiklal marşı’nı korumak ve her zaman göklerde dalgalandırmak vatanımıza karşı hayırlı bir vatandaş olmak istiyorsa düzen eğitim-öğretim görerek vatanımıza yararlı işlerde çalışmak elbetteki vatanımıza karşı olan görevlerimiz arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Vatanımızın söz konusu olduğu zaman milli mücadeleden asla kaçırmamalı vatanımızın vatan topraklarını korumalı her zaman birlik beraberlik içerisinde zor zamanlarda Türk milletinin destekçisi olmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.