Kompozisyon Örnekleri

Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Dil toplumları bir araya getiren aynı duygu ve düşünce çerçevesinde birleştiren olgulardan bir tanesi olarak kabul edilmesi gerekir.

Insanlar belli duygular çerçevesinde bir araya geldiği zaman toplumsal Birlik oluşturmadaki rolü daha hızlı bir şekilde meydana gelmektedir. Türk dili ile beraber insanlar aynı dili konuşarak anlaşmaları toplum içerisindeki dayanışma ve yardımlaşma olgusunu arttırarak ihtiyaçlarımız konusunda Birbirimize yardım olabileceğimiz ifadeleri kullanmamıza yardım eder.

İşte bu nedenle Türk Dili Türkçe’nin toplumsal Birlik oluşturmadaki rolü nin fazla olduğunu Yukarıdaki yazımızdan anlıyoruz.


Türkçenin toplumsal birlik oluşturmadaki rolü üzerine bir kompozisyon yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Türkçe’nin toplumsal Birlik oluşturmadaki rolü toplum içerisinde aynı dili konuşan insanların varlığı nedeniyle büyük ölçüde aktif olarak rol aldığını ifade etmek gerekir.

Insanlar belli duygular çerçevesinde bir araya gelerek toplumsal dayanışma ve yardımlaşma çerçevesinde Birlik olarak hareket ederler. Insanlar dil din ırk mezhep gibi olgularla Tek Yumruk haline gelerek Birlik oluştururlar. Dünyanın her yerinde konuşulan Türkçe sayesinde insanlar belli bir duygular çerçevesinde bir araya gelerek toplumsal dayanışma olgusunu en üst seviyeye çıkararak birlik olma rolünü üstlenen Türkçe sahip çıkarlar.

Sonuç olarak bizlerin Birlik halinde bir arada tutan Türkçe diline korumamız muhafaza etmemiz ve dünya yayarak birlik duyduğumuzu en üst seviyeye çıkarmanız gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.