Kompozisyon Örnekleri

Üretmek ile ilgili Kompozisyon

Üretmek Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Üretmek ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Bağımsızlığın Temelidir Üretim”

Üretim bir devletin ve milletin ekonomik bağımsızlığını elde etmesi ve güçlü bir devlet olması için üretim faaliyetlerine çok büyük bir önem verilmelidir.

Üretim yapan bir devlet sürekli olarak farklı ürünlerle piyasaya gireceği için ürün çeşitliliği meydana gelecektir. Üretim sonucunda oluşan ürün çeşitliliği ile birlikte devlet farklı piyasalarda bir çok gelir elde ederek sarsılmaz bir ekonomi elde edecektir. Sağlam ekonomiye sahip bir devlet dünyada söz sahibi olacaktır. Cumhuriyetin güçlü bir yapıya sahip olması amacıyla ülkemizde sürekli olarak üretim desteklenmelidir.

Sonuç olarak dış etkenlerden zarar görmemek için sürekli olarak üretim yaparak devletimize sahip çıkmamız gerekmektedir. 

Üretmek ile ilgili Kompozisyon
Üretmek ile ilgili Kompozisyon

Üretmek ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Güçlü Cumhuriyetin Temeli Üretim”

Üretim tarih boyunca bir devletin ticaret ve güçlü bir yapıya sahip olması amacıyla üstünde durduğu bir konudur. Üretim ile devletin yapısı sağlam ve güçlü bir devlet haline gelmektedir.

Üretim neden bu kadar önemlidir ? Üretim çeşitli döviz kaynakları elde etmesi amacıyla çok büyük önemlidir. Devlet olarak otomobil, tekstil, ham madde, kimya, sağlık, tarım gibi alanlarda başarılı bir üretim yapılması ülkenin güçlü olmasını sağlayacaktır. Bu alanlarda yapılan üretim ile güçlü bir para birimi elde ederiz.

Güçlü para biriminin bizlere yararı nedir ? Güçlü para birimi hayati bir önem taşımaktadır. Cumhuriyetimizin çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak ve güçlü bir devlet için güçlü bir para birimi çok büyük bir önem taşımaktadır. Günümüzde devletler arasında yapılan ticaret savaşları güçlü olmayan para birimine sahip devletler olumsuz yönde etkilenmektedir.

İşte bu nedenle vatandaş olarak ve devlet eli ile sürekli olarak çeşitli alanlarda kaliteli ve güzel ürünlerin üretilmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde güçlü bir Cumhuriyet oluşabilir. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Güçlü bir devlet yapısına kavuşmak için sürekli olarak çeşitli alanlarda en kaliteli üretim yapmamız gerekmektedir Cumhuriyetimizin devamı bekası ve daha güçlü bir devlet için üretimi çeşitli alanlarda dünyada söz sahibi olmamız ve üretimimizi sağlam bir şekilde yaparak güçlü bir para birimine sahip olmamız lazım Güçlü bir para birinde ve sağlam bir renk ve sahip olan bir devlet daima ayakta kalacaktır.

  2. Üretmek çok önemli bir şeydir.Ülkemizin iyi olması yani gelişmesi için kesinlikle ve kesinlikle üretim yapılması gerekir.Üretme yapma her ülke için çok ama çok önemlidir.Türkiye her tarihte kendini geliştirmiştir.Her ülke için çok önemli olan üretme ile birlikte çok gelişmiştir.Üretmek önemli olduğu için ve ülkenin her vatandaşı bir şeyler geliştirerek ve üreterek kendi ülkesini ekonomik anlamda güçlendirmiş yani geliştirmiştir.Ülkenin iyi bir ekonomiye sahip olması için kesinlikle üretimin durdurulmamasi her zaman devam edilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.