Kompozisyon Örnekleri

Nasıl bir öğretmen olurdunuz ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Nasıl bir öğretmen olurdunuz ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Nasıl bir öğretmen olurdunuz ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ben Öğretmen Olsaydım

Öğretmenlik bence en şerefli mesleklerden bir tanesidir. Öğretmenlik geleceğin nesillerini yetiştirmek için çok kıymetlidir.
Ben öğretmen olsaydım ,öğrencilerime kıymet veren, onlara sahip çıkan , ders başarıları yanında ruhsal başarılarına da önem veren biri olurdum. Öğretmenin değeri öğrenci için çok büyüktür. Bunun için onları psikolojik açıdan zarara uğratmaz ve elimden geleni onlar için sarfederdim.
Bu öğretmen olmanın gereğidir. Öğretmen bunlara dikkat ederse çok sağlıklı nesiller yetişir ve başarı elde edilir.

Nasıl bir öğretmen olurdunuz ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ben Öğretmen Olursam…

Küçüklükten beri hayalini kurduğum mesleklerden bir tanesi öğretmenliktir. Öğretmenime olan sevgim beni öğretmenliğe ısındırdı.
Öğretmenimiz bizi incitmeyen ve anne gibi merhameti olan bir hanımdı. Bizi şefkatle okşar ve severdi. Ona içimde derin bir sevgi besler ve çok özlerdim.
Ben öğretmen olsaydım her bir öğrencim ile ayrı ayrı ilgilenirdim. Onların sıkıntılarını çözmeye çalışır ve hangi yol ile eğitim alabiliyorlarsa onlara yardımcı olmaya çalışırdım.
Onların ruhsal açıdan da doyuma ulaşmaları için elimden geleni yapar ve onları incitmeden bir eğitim programı düzenlemeye çalışırdım.
Çünkü kişinin özgüveni incitilmesen başarıya ulaşması ve yeteneklerinin açığa çıkması için bunlar gereklidir. Bunlar için elimden geleni yapardım.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben öğretmen olmak isteseydim öncelikle beni özveriyle yetiştiren eğitim ve öğretimi ile beni güzel başarılı bir öğrenci yapan öğretmenim gibi olmak isterdim eğer bir öğretmen olsaydım öncelikle öğrencilerimi anne baba gibi yaklaşır onlara eğitim ve öğretim verirken eksiksiz ve tam bir şekilde vermeye Özen gösterirdi eğer ben bir öğretmen olsaydım öncelikle işimin gereği olan ve öğretilmesi gereken tüm konuları çocuklara benimsetmek için çaba harcar ve emeklerimin karşılığını aldığım zaman çok mutlu olurdum Ayrıca bir öğretmen olsaydım elbette ki beni seven öğrencileri gördüğüm zaman oldukça mutlu olurdum ve ülkeme kendisine faydalı bireyler yetiştirdiğimiz gördüğüm zaman duygulanır dım.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.