Vergi ile ilgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Vergi ile ilgili Kompozisyon


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Vergi Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Vergi ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Verginin Önemi”

Vergi bir devletin ayakta durabilmesi için en önemli gelir kaynaklarından bir tanesidir.

Devletler vatandaşlardan vergi toplayarak devletin toprak parçası üzerinde ihtiyaç duyduğu baraj yollar eğitim yuvaları devlet daireleri gibi sosyal altyapı çalışmalarını yaparak hizmetler sağlamaktadır. Vergilerin temel amacı vatandaşlardan toplanan paranın en yararlı ve en iyi şekilde tekrar vatandaşlara sağlanmasını ifade eden anlamlı bir sistemdir.

İşte bu nedenle sürekli olarak devletimizin bize mükellef olarak kıldığı vergilere eksiksiz bir şekilde vererek devletimizin bizlere daha iyi bir şekilde hizmet etmesini sağlamamız gerekmektedir.

Vergi ile ilgili Kompozisyon

Vergi ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Devletin Bakası için Vergi”

Dünyamızda var olan sistem içerisinde devletlerin bizlere en iyi şekilde hizmet etmesinin yollarından bir tanesi vatandaşlardan alınan direkt veya farklı yollarla alınan vergiler olduğunu aklımıza almamız gerekir.

Peki vergiler neden bu kadar çok önemli olduğunu hiç düşündünüz mü ? Vergiler devletlerin en büyük gelinlik kaynaklarından bir tanesi olduğu doğrudur. Ancak devlet bu parayı kendine hiçbir şekilde almaz aldığı vergileri tekrar tekrar milletin ihtiyaç duyduğu sosyal altyapıyı oluşturmak üretimi geliştirmek yatırımcının ihtiyaç duyduğu maddi yapıyı sağlamak amacıyla Bu paralar kullanılır.

Milletin hizmetine sunulan bu vergiler bir devletin en güçlü şekilde ayakta kalmasını sağlayan milletler arasında vatandaşlar arasında milli duygunun gelişmesine birlik ve dayanışmanın oluşmasında devlet ve vatan sevgisini ön planda oluşmasına vergi aracılığıyla sağlandığı gözlenmektedir.

Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyetinin en iyi şekilde Çağdaş medeniyetler uygarlığına çıkması için vergimizi en iyi şekilde ve en doğru biçimde vermemiz gerektiğini vatandaşlık görevi saymamız gerekir.


Vergi ile ilgili Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Kevser
Vergi bir devlet için sonsuz bir öneme sahip olduğu bütün insanlar tarafından kabul edilmesi gereken bir olgudur devletler tarafından toplanan vergiler sürekli olarak toplumun sosyal aktivitelerini ve sosyal yaşantısını en iyi şekilde getirmek için tekrar bize fazlasıyla geri dönmektedir Biz de bunun için sürekli olarak bize düşen Bedeli en iyi şekilde vermemiz gerekmektedir.
Hamdiye
Vergiyi her vatandaşın düzenli olarak vermesi gerekir.Hiç bir zamanda vergi aksatmamamız gerekir.Her vatandaşın görevleri vardır.Bunlardan önemlisi olarak da vergi vergi vermek aralarında yer alır.Vergi insanın aldığı maaşa göre değişir.Mmaaşı bir adamın  maaşı yüz liraysa ve diğerinin maaşı iki yüz ise ikisi aynı vergiyi vermez fazla parayı alan kişi daha fazlavergi verir.Vergi kazandığın paranın bir miktarını vermektir.Her vatandaşın vergiyi düzenli olarak verip aksatmaması gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!