Kompozisyon Örnekleri

Zorluk Çeken Rahat Bulur ile ilgili Kompozisyon

Zorluk Çeken Rahat Bulur Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon

Zorluk çeken rahat bulur ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Zorluklar Güzeldir”

Hayatta gerçekleşmesini istediğimiz her güzel hedef için çekilmesi gereken zorluklar olmaktadır. 

Zorluklar bizlerin hedefe ulaşarak rahat etmemizi sağlayan en önemli konulardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Güzel bir lise güzel bir üniversite ve güzel bir meslek için sürekli olarak zorluklara göğüs germeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede zorluk çekerek rahatta erebiliriz. Boş zamanlarımızı televizyon başında geçirmektense derslere çalışmak bizleri hayatta daha başarılı yerlere getirecektir.

Sonuç olarak güzel yerlere varmak için başı şeylerden vazgeçerek zorluklara alışmamız gerekmektedir. Her zorluğun sonunda bizi bekleyen rahat bir hayat vardır.

Zorluk Çeken Rahat Bulur ile ilgili Kompozisyon
Zorluk Çeken Rahat Bulur ile ilgili Kompozisyon

Zorluk çeken rahat bulur ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Zorluklar Bize Ne Kazandırır?”

Başarılı insanlar hayatlarında sürekli olarak bazı konulardan, eğlencelerden vazgeçerek zorluklara katlanarak rahata eren ve isminden söz ettiren kişilerdir.

Başarılı bir vatandaş olmak için hayat içerisinde karşımıza çıkan zorluklara katlanmamız gerekmektedir. Zorluklara göğüs geldiğimizde bu zorlukların sonunda bizleri bekleyen çok güzel hazinelere sahip oluruz. Örnek vermek gerekirse ; lise yıllarında sürekli olarak sınava hazırlanan bir kişi iyi bir üniversite, üniversitede çalışan ve kendini geliştiren bir kişi güzel bir meslek, mesleğinde çalışarak bilgi sahibi olan bir kişi profesör olarak kendiden dünyada çapında söz ettirebilmektedir.

Yakın tarihimizden örnek vermek gerekirse ; Aziz SANCAR basit bir okulda başlayarak kendini ne kadar zor olsa da geliştirerek ve çalışarak dünyada nobel ödülü alabilen bir bilim adamı olmuştur. Bilim adamları, devlet adamları, doktorluk gibi zorlu meslekler zorluklar sonucunda elde edilen bir başarının hikayesini içinde barındırmaktadır.

Sonuç olarak bizlerde gelecekte adından söz ettiren bir birey olmak istiyorsak zorluklara göğüs gererek derslere çalışmalı ve alanımızda başarılı bir insan olarak ülkemizin adını altın harflerle yazan bir vatandaş olmamız gerekir. 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Hayat içinde karşılaştığımız zorlukları iyi bir şekilde değerlendirmemiz lazım bireysel olarak hayatımızda bir yerlere gelmek adımızdan söz ettirmek için karşımıza çıkan zorlukları en iyi şekilde değerlendirerek rahatlık  görebiliriz. Zorluk çeken rahat bulur sözü bize kullanılmaktadır.

  2. Başarılı olmak çok güzel bir şeydir.Başarılı olmak insana çoğu şeyi kazandırır.Ülkesine çoğu yararlarda bulunur ve bulunduğu içinde çok mutlu olur bu sayede her zaman başarılı olmak ister ve başarısını devam ettirir.Ülkesine çok katkıda bulunur başarılı olan kişiler.Ama eğer tembellik yaparsanız ülkenize katkıda bulunmazsiniz ve başarılı olmadığınızı çevrenizdeki kişilerden duyarsanız üzülür ve başarılı olmak istemekten cekinirsiniz.Bu sayede başarılı olmazsınız.

  3. bir işe başlarken çeşitli zorluklarla karşılaşabiliriz bu zorluklar karşısında yılmamak azimli çalışmak planlı davranma ve istekli olmak o işin başaracağımıza temel unsurlarından biridir zorlukların bir gün biteceğine ve bu zorlukların bitmesi sabırla meydana geleceğini hayatımız boyunca karşılaştığımız birçok konuyla gözlemlemek mümkündür bir insan karşılaştığı ne zorluk olursa olsun onu başarmak ve hedefe ulaşmak için gerekli çalışmaları yaparak hedefine çok güzel ve azimli bir şekilde ulaşabilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.