Ders Notları

Müslümanların müşriklerin baskısından kurtulmak, İslamiyet’i daha rahat yaşamak ve yaymak amacıyla Medine’ye yaptıkları göç hareketine ne denir? 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Müslümanların müşriklerin baskısından kurtulmak, İslamiyet’i daha rahat yaşamak ve yaymak amacıyla Medine’ye yaptıkları göç hareketine ne denir?  konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap : Hicret. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem İslam’a açık bir şekilde Mekke’de halka söylediği zaman elbetteki müşriklere ve Mekke halkının birçoğunun Müslümanlara karşı olan eziyetleri ve bu dine karşı olan uz hareketleri artmıştı peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem İslam’ı yaygınlaştırmak İslam’ı tanıtmak ve İslam’ın daha iyi bir şekilde yayılmasını sağlamak Müslümanların eziyetler den kurtulabilmesi için Medine’ye yaptığı göç e hicret denildiğini söyleyebiliriz Medine’de İslam’ın yayılması daha kolay olmuştur daha sonra hicret olarak habeşistan’a gidilmiştir burada Habeşistan kralı sayesinde İslamiyet daha iyi bir şekilde anlaşılmıştır.

     

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.