Kompozisyon Örnekleri

Cep Telefonunun Yararları ve Zararları ile ilgili Kompozisyon

Cep Telefonunun Yararları ve Zararları Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Cep Telefonunun Yararları ve Zararları ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“İletişimin Anahtarı Nedir”

Cep telefonu bizlerin hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran en önemli iletişim araçları arasında yer alır. 

Cep telefonu sayesinde istediğimiz bütün yerlerde dilediğimiz kişilerle iletişim kurmaya yarayan önemli bir icattır. Cep telefonu sadece iletişim için midir ? Elbette hayır. Cep telefonu ile beraber İnternet dilediğimiz araştırmaları yapabiliriz, iş ile ilgili toplantılar yapılabilir, eğitici videolar izlenebilir, sosyal arkadaşlıklar kurulabilir, oyunlar oynanabilir gibi bizlere bir çok yararı vardır. İletişimin anahtarının cep telefonu olduğunu dile getirmemiz gerekmektedir.

Bu nedenle cep telefonu ile birlikte biz insanların hayatında bir çok kolaylık gelmiş ve bizlerin daha sosyal bir insan olmamıza katkı sağlamıştır. 

Cep Telefonunun Yararları ve Zararları ile ilgili Kompozisyon
Cep Telefonunun Yararları ve Zararları ile ilgili Kompozisyon

Cep Telefonunun Yararları ve Zararları ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Cep Telefonu Bizlere Yarar Mı Zarar Mı”

Günümüz dünyasında bizlerin bir çok işlerini halleden bizlere bir çok yarar sağlayan aynı anda bizlere bir çok negatif olarak zarar veren cep telefonu yararlı mı, yoksa zararlı mıdır?

Cep telefonu ile birlikte biz insanlar dilediğimiz kişilerle kolay bir şekilde iletişim kurabiliriz. Dünyada var olan haberlerde anında haberdar olabiliriz. Ayrıca internet sayesinde kolay bir şekilde araştırma ve iş konusunda yapmamız gereken e-işleri kolay bir şekilde yapabiliriz. Video sistemi ile birlikte eğitici videolarla kendimizin gelişimiz sağlar ve arkadaşlıklar ediniriz.

Peki bunca yarardan sonra cep telefonun zararı yok mudur ? Yararları olmasına karşın bir çok zararı da vardır. Bedensel olarak gözlerimize ve beyinsel olarak zarar görmemize neden olmaktadır. Sosyal arkadaşlıklar yerine asosyal bir yaşantı yerini almaktadır. Hayatımıza cep telefonu tablet gibi oyun araçları yüzünden kendini kaybeden çocuklara da rastlanmaktadır.

Sonuç olarak cep telefonu yararlı bir şekilde kullanırsa bizlere yarar sağlayacağı gibi, zararlı yönleri tercih edilirse biz insanlara zarar veren bir konudur cep telefonu….

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Cep telefonlarının bizlere yararı olduğu gibi birçok zararı da vardır cep telefonları sayesinde ödevlerimiz O kolay bir şekilde yapabiliyor istediğimiz kişiye en hızlı şekilde ulaşım sağlayabiliyor dünyanın öbür ucunda istediğimiz ürünü satın alabilir veya haberleri takip edebiliriz zararları ise sürekli olarak kullanılmasından kaynaklanan gözlerde var olan bozukluğu baz istasyonlarından yayılan radyasyonun vücudumuza etkilemesi gibi veya Kalbimiz etkilenmesi gibi birçok zararı da mevcuttur işte bu nedenle zararları bilinçli bir şekilde anlatılmalı ve önlemler almamız gerekmektedir.

  2. Cep telefonunun hem zararı hemde yararı vardır.Zararları yazarlarından daha çok fazladır.Zararları gözümüzü bozar ve gözlük kullanmak zorunda kalırız.Bu durum çok kötü bir durumdur.Bize zararı çok olan telefonu çok fazla kullanmamamiz gerekir. Telefonun yararları ise bizi bilgilendirmesidir.Haber bizi her şeyden haberdar ettiği için  buda telefonun yararidir. Ama telefon bize yanlış bilgi verebilir. O yüzden güvenilir web  sitelerden yararlanmamiz gerekir.Ama cep telefonları bizim telefon numaranızı çalmak isteyebilirler.O yüzden herkese kanmamamiz gerekir.

  3. Teknolojinin ilerlemesi ve insan hayatına girmesi ile beraberinsanlar akıllı telefonları tabletleri ve bilgisayarlara yönelmişlerdir.akıllı telefonları eğlence bilgi ve haber alımı için kullanmak mümkündür. Akıllı telefonları kullandığımız zaman belirli bir zaman diliminde kullanmak ve çok fazla elektronik eşyalarla zaman geçirmemek bizim sağlığımız için daha iyi olacaktır.biz çocukların akıllı telefonlarda çok fazla zaman geçirmesi göz sağlığı ve fiziksel sağlığımız için zarar verecek bazı etkileri olmaktadır bu yüzden telefon başında fazla zaman geçirmeli daha çok oyun oynamaya ders çalışmaya ve kitap okumaya yönelmeliyiz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.