Kompozisyon Örnekleri

Zamanı Boşa Harcamak ile ilgili Kompozisyon

Zamanı Boşa Harcamak Konulu Uzun Ve Kısa Kompozisyon

Zamanı boşa harcamak ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Zamanın Esiri Olmayın”

Zaman biz insanların sürekli olarak dikkat etmesi gereken en önemli konu olarak kabul edilmesi ve ona göre zamanlama programları yapılması gerekmektedir.

Zaman bir bireyin kısa hayatında hedeflerini gerçekleştirmesi için kontrol altında tutması gereken önemli bir olgudur. Zamanı boşa harcamak bizleri hedeflerimizden uzaklaştırmaktadır. Zamanımızı boşa harcamak yerine günlük, haftalık ve aylık programla ile sürekli olarak biz zamanın esiri değil, zaman esir etmemiz gerekmektedir.

İşte bu nedenle zamanı kontrol altına alırsak hayat içerisinde hedeflediğimiz bütün istekleri elde edebileceğimiz aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir.

Zamanı Boşa Harcamak ile ilgili Kompozisyon
Zamanı Boşa Harcamak ile ilgili Kompozisyon

Zamanı boşa harcamak ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Hedefler için Zamanı Kontrol Edin”

Dünyamızın en önemli sorunlarından bir tanesi zamanı boşa harcamak olarak kabul edilmektedir. Bir insanlar hedefleri için zamanını boşa harcamaktan kaçınması gerekmektedir.

Zaman bizleri sürekli olarak oyalamakta bizleri hedeflerimizden uzaklaştırmaktadır. Zamanı en iyi şekilde değerlendirmek için ilk olarak hedeflerimizin belirlenmesi gerekmektedir. Hedeflerimizi elde edene kadar sürekli olarak zamanı kontrol altında tutmamız gerekmektedir. Kısa hayatımız içerisinde zamanın bizler için önemi çok büyüktür.

Doktor, mühendis, iyi bir lise, iyi bir üniversite gibi hedeflerimiz olabilir. Bu hedefler için okul hayatımızın başından itibaren zamanımızı günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak derecelendirmeli ve zamanımızı boşa harcamamız gerekmektedir. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık programlar sonunda kişisel ve bilgi olarak analizler yapılmalı zamanı ne denli iyi değerlendirdiğimiz hakkında öz eleştiri yapmamız bizlerin hedefleri için en iyi şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Sonuç olarak zamanımız boşa harcamamak için sürekli olarak programlı bir çalışma sistemine sahip olmamız ve o yönde sürekli olarak çalışmamız gerekmektedir. 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Zaman sürekli olarak hedeflerinizin gerçekleşmesi amacıyla kontrol altında tutmanız gereken bir konu olduğunu çok güzel açıklamış sınız Zamanı boşa harcamak bizlerin sürekli olarak Hayat içerisinde istediğimizi elde etmemizi sağlar işte bu nedenle sürekli olarak zamanı Elimizin altında tutmamız gerekmektedir Ayrıca ödevime yardımcı olduğunuz için sizlere çok minnettarım çok çok teşekkür ederim arkadaşlar.

  2. Zamanı boşa harcamak çok kötü  bir şeydir. Boş zamanlarda yapacağımız çok aktiveler vardır bunlar;Kitap okumak,topla oynamak,iple atlamak,ödev yapmak,ev işlerine az olsada yardım etmek,resim çizmek,bir şeyler boyamak gibi çoğu aktivite vardır.Bu boş zamanlarimizi teknolojik aletlerle değil,açıkladığım aktivitelerle geçirir iseniz boş zamanınızı iyi bir şekilde kullanmış olursunuz. Her boş zamanda aktiveler yaparak geçirin.Bu şekilde zamanınızı boş geçirmemiş olursunuz.

  3. Zamanımız bizim için çok planlı ve düzenli bir şekilde kullanırsa ben kullanırsak ve çalışkan ve başarılı oluruz.zamanımızı geçirmeme ve zamanımızın kıymetini bilmek biz Türk gençliği için çok önemlidir.zamanımızı bilgisayar tablet ve akıllı telefonlar karşısında tüketerek kitap okumayı ve ders çalışmayı ihmal etmemeliyiz çünkü bizim için ulaşabileceğimiz birçok başarının önüne geçmektedir bu sebeple zamanımızı planlı bir şekilde değerlendirerek ders çalışmaya oyun oynamaya bilgisayar ve tablet de vakit geçirmeyi ve ailemizle birlikte zaman geçirmeye ayırmalıyız

     

     

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.