23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

23 Nisan’ da Çocukların Değeri

Çocuklar bir toplumun geleceği ve başarılı bir devletin mimarıdır. Çocuklara yapılacak olan yatırım geleceğe olan yatırımdır.

Başarılı olan toplumlara baktığımız zaman çocukların eğitimine değer verdiklerini ve desteklediklerini görmekteyiz. Mustafa Kemal Atatürk ‘ te ileri görüşlülüğü sayesinde bunu bilmiş ve çocuklara değer vermiştir .

Bu değerin kanıtı olarakta Büyük Millet Meclisi’nin açılışı gibi değerli bir vakti çocukları tahsis etmiştir.
Bizlerde büyük önderin yaptığı gibi çocuklara kıymet vermeli ve en azından onlara tahsis edilen bu güzel günde onlara kıymet verdiğimizi göstermeliyiz.

Onlarda özgüvenli ve kararlı adımlar atarak geleceklerini inşa ederler.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Atatürk ‘ te Bir Çocuktu

Mustafa Kemal Atatürk ve birçok büyük zamanında bir çocuk değil miydi? Sonra neler başardılar ve hala anılıyorlar değil mi ?

Atatürk çocukların eğitimine ve ahlaki gelişimlerine değer vermiş , eğitim sistemini bizzat olarak takip etmiştir. Meclisin açılışı gibi büyük bir günü çocuklara armağan etmiş ve o günde nadir kimselerde olan arabasını çocuklara tahsis etmiştir . Oradaki çocuklar sizce ne hissetmiştir?

Değerli hissetmek her çocuğun hakkı değil midir ? Bence öyledir . Atatürk ve birçok büyükte çocuktu . Ancak iyi bir eğitim ve başarma azimleri sayesinde bugüne kadar isimlerini ve eserlerini yaşatmışlardır. Çocuklara bu imkanlar ve başarma azmi konusunda yardım edilirse demekki neler başarabilirler. Çocuklarımız neden birer Atatürk olmasın ki?

Bu sözü düşünmeli ve bu değerler doğrultusunda hareket etmeliyiz ki geleceğimizin inşası sağlam temeller üzerine olsun ve binlerce Atatürk doğsun .


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak