Kompozisyon Örnekleri

23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocuk Yüreği

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Gelin rengarenk çiçekler ekelim bugüne . Rengarenk olsun yürekler ve gelecek.
Dünya’ da tenlerimiz , isimlerimiz farklı olsa da tek bir yürekti çocuk yüreği ve armağandır Atamızdan bizlere bu güzel gün. 1929 ‘ da bizlere armağan edilen bugün , 1935 ‘ te tüm Dünya çocukları için bayram ilan edildi . Bu çok güzel değil mi. Tek bir yürek oldu Dünya çocukları böylece . Zaten Ulu Önderinde istediği bu değil miydi?
Atamızdan armağan olan bu güne sahip çıkmalı ve yüreğimizde yaşattığımız güzellikleri her daim canlı tutmalıyız ki Atamız rahat uyusun.


23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Neden 23 Nisan ?

Çocuklar masum yüreğe sahip yarına umut besleyen en güzel hayallere sahiptir. Çocuk olan evde neşe eksik olmaz. Bu masum enerji her yüreği ısıtacak kadar güzeldir. Peki neden bayram 23 Nisan ?
Atatürk çocukları çok sever , onlara kıymet verirdi. Eğitim sistemini düzenlerken çocukları da gözetmiş ve onların ilerideki hayatta başarılı olmaları için çabalamıştır. Millet Meclisini yoğun mücadeleler esnasında açarken , bu günün önemini anlatmak için çocuklara armağan etmiştir. Atatürk meclisin açılması ile Cumhuriyet ‘ in temellerini atmış ve bu yolu yürüyebilecek olan kişilerin çocuklar olduğunu bilmiştir.
Dünya da daha önce hiç kutlanılmayan bu günün kutlanılması Atamızın yüreğindeki merhametten sebeptir. Daha sonra tüm Dünya’ da bu güzel gün “çocuk bayramı” olarak kutlanmış ve bütün Dünya’ nın birleştiği bir gün olmuştur.
Bizlerde bugüne ve değerlerimize sahip çıkarak , Atatürk ‘ ün izinde yürümeli ve bizlere armağan ettiği bugüne sahip çıkmalıyız. Çünkü bugün çocukların geleceğin büyükleri olduğunun anlatıldığı gündür.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı’nın Türkiye Büyük millet meclisi açıldıktan sonra Cumhuriyet ilan edildikten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün yalnız Türk çocuklarına değil dünyada bulunan tüm çocukların barış içerisinde hak ve özgürlüklerini kullanan bir dünyada yaşamaları için ve çocuklar ne kadar kıymetli olduğunu anlatan bir gün olduğu için bizlere yani çocuklara armağan etmiştir. Her sayı 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı’nda okullarımızı bayraklarla Atatürk’ün resimleri ile ve süslemeler ile süsler büyük bir coşkuyla bugün gelmesini bekleriz çünkü 23 Nisan bizlere verilmiş olan ilk bayramdır 23 nisan’ı her zaman büyük bir sevgi ile karşılamak dünyadan gelen tüm çocukları beraber şenlik içerisinde kutlamalara katma elbette ki en güzel günlerden biri olarak sayılir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.