23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Çocuk Yüreği

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Gelin rengarenk çiçekler ekelim bugüne . Rengarenk olsun yürekler ve gelecek.

Dünya’ da tenlerimiz , isimlerimiz farklı olsa da tek bir yürekti çocuk yüreği ve armağandır Atamızdan bizlere bu güzel gün. 1929 ‘ da bizlere armağan edilen bugün , 1935 ‘ te tüm Dünya çocukları için bayram ilan edildi . Bu çok güzel değil mi. Tek bir yürek oldu Dünya çocukları böylece . Zaten Ulu Önderinde istediği bu değil miydi?

Atamızdan armağan olan bu güne sahip çıkmalı ve yüreğimizde yaşattığımız güzellikleri her daim canlı tutmalıyız ki Atamız rahat uyusun.


23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Neden 23 Nisan ?

Çocuklar masum yüreğe sahip yarına umut besleyen en güzel hayallere sahiptir. Çocuk olan evde neşe eksik olmaz. Bu masum enerji her yüreği ısıtacak kadar güzeldir. Peki neden bayram 23 Nisan ?

Atatürk çocukları çok sever , onlara kıymet verirdi. Eğitim sistemini düzenlerken çocukları da gözetmiş ve onların ilerideki hayatta başarılı olmaları için çabalamıştır. Millet Meclisini yoğun mücadeleler esnasında açarken , bu günün önemini anlatmak için çocuklara armağan etmiştir. Atatürk meclisin açılması ile Cumhuriyet ‘ in temellerini atmış ve bu yolu yürüyebilecek olan kişilerin çocuklar olduğunu bilmiştir.

Dünya da daha önce hiç kutlanılmayan bu günün kutlanılması Atamızın yüreğindeki merhametten sebeptir. Daha sonra tüm Dünya’ da bu güzel gün “çocuk bayramı” olarak kutlanmış ve bütün Dünya’ nın birleştiği bir gün olmuştur.

Bizlerde bugüne ve değerlerimize sahip çıkarak , Atatürk ‘ ün izinde yürümeli ve bizlere armağan ettiği bugüne sahip çıkmalıyız. Çünkü bugün çocukların geleceğin büyükleri olduğunun anlatıldığı gündür.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı Kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak