Kompozisyon Örnekleri

Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kompozisyonlar örneklerinde Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon Örnekleri konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon Örnekleri konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Öğretmenlerim

Öğretmenler en şerefli mesleklerden birini icra etmektedirler.
Öğretmen olmak aslında birçok meslek icra etmek demektir. Çünkü geleceğin mesleğini yapacak olanları işlemektedirler. Öğretmenlerimi çok seviyorum. Çünkü onlar bana anne ve baba oluyorlar. Annem ve babam evde ailem , öğretmenim ise okuldaki ailemdir.
Öğretmenim onun için benim için çok değerli ve sevgilidir. Öğretmenlerimi çok severim ve ona saygı ve sevgimi her fırsatta gösteririm.


Öğretmenler Günü ile ilgili Kompozisyon Örnekleri konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bende Öğretmen Olmak İstiyorum

Ben gelecekte öğretmen olmak istiyorum. Her ne kadar diğer mesleklerde kendine göre özel ve güzel olsalar da öğretmenlik çok başka bir şey.
Geleceğin fidanlarını ekerek ,onları meyve veren bir ağaç olarak yetiştirmek öğretmenlerin görevi. İşte geleceğin nesli elinde olan öğretmenler bu fedakar insanlardır.
Öğrencilerimin sıkıntılarını gidermek ve onları kendilerine öz güveni olan güçlü bireyler olarak yetiştirmek istiyorum. Bu ne kadar önemli bir görev.
Benim öğretmenlerim de bu şerefli görevi icra etmektedir. Onun için ne onurdur öğretmen olana .


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Öğretmenlerimiz her zaman bizlere eğitim ve öğretimin en iyisi vermek için çaba harcayan eğitimciler olarak hayatımızda bulunur. Öğretmenleriniz bizim için çok kıymetlidir okula başladığı ilk yıllardan itibaren saygıyla sevgiyle ve dikkatli bir şekilde bize eğitim ve öğretimi öğretir bize hayata hazırlar ahlaki değerleri verir ikinci evimiz okulumuza çalışmamızı sağlar arkadaşlarınızla bize yardımcı olurlar. Öğretmenler günü’nde öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutlar yalnız bugün de değil tüm öğretmenlerimizin çok kıymetli olduğunu ve onlara her zaman saygılı bir şekilde yaklaşmamız gerektiğini bilmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.