Kompozisyon Örnekleri

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünya ‘da Bir İlk

Türkiye Cumhuriyeti ‘nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olan Atatürk  Dünya ‘ da ilk olarak çocuk bayramını çocuklara armağan etmiştir.
İlk önce 1929 yılında kullanılmaya başlanılan 23 Nisan , daha sonra 1935 yılında tüm Dünya çapında kullanılmaya başlanmıştır. Böylece bir ilk yaşanmıştır. Dünyanın farklı yerlerinde olan bir çok çocuk 23 Nisan da Türkiye gelmekte ve bizimle beraber bu coşkulu günü kutlamaktadır. Buda farklı ülkelerle kucaklaşmamıza imkan vermektedir.
Sadece bizim değil tüm dünya çocuklarının günü olan bu güne neşe ile yüreğimizi açmalıyız.


23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri  konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir Lider Düşünün !!!

Bir lider düşünün! Daha önce hiç akla gelmeyeni yapan . Düşmana sert , içine merhametli olan. Bu bizim Atamız.
Savaştan yetim kalmış kimi öksüz çocuklara bayram hediye ederek onların yaralarına merhem basan . Bu bizim Atamız. Bir lider düşünün ! Devrimler yapan . Bu devrimlerle tarihler yazan . Meclis açan , çağ açan çağ kapatan . Bir lider düşünün! Çocuklara açtığı Meclisi bayram olarak sunan. Onlara kıymet veren ve bağrına basan.
Bu bizim Atamız. Atamız Dünya ‘ da bir ilk olarak çocuklara bayram armağan etmiş ve daha sonra bu güzel bayram Dünya çocukları için bir armağan olmuştur. Bu güzel günde Dünya ‘ nın dört bir yanından çocuklar ülkemize gelmekte ve bizle kucaklaşmaktadır .
Bizler de bu güzel günün kıymetini bilmeli ve değerinin farkında olmalıyız.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 23nisanulusalegemenlikveçocukbayramı denilince aklımıza Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurduktan sonra biz dünya çocukları bir arada tutma barışı yansıtmak çocukların bir devletin geleceği de ne kadar önemli olduğunu benimsetmek amacıyla dünyanın tek ve Bir çocuk Bayramı olan çocuk bayramını bizlere hediye etmesi ve bu cennet vatanı bizlere emanet etmesi gibi temel ilkelerini yer aldığı bu bayrağın büyük bir sevinç güzellikler ve mutluluklarla kutlamış olduğumuzu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.