Kompozisyon Örnekleri

Kaybedersen değil vazgeçersen yenilirsen ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Kaybedersen değil vazgeçersen yenilirsin ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kaybedersin değil vazgeçersen yenilirsin ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Başarmak ,Azim Ve Çalışma

Başarmak , azim ve çalışmanın sonucudur. Bir insan bir şey konusunda azmederse ,çok imkansız bir şey olmadığı sürece onu başarır.
Küçük bir çocuk aslında bize birçok şey öğretir. Birşeyi o kadar çok uğraşmasına rağmen başaramazsa yine de vazgeçmez. En sonunda başarır. Bu azmi sayesinde yürür, konuşur ve istediklerini elde eder.
Bizlerde bebeklerin azminden örnek almalıyız. Bir şeye karar verdiğimiz zaman azimle onun için çalışmalıyız. Başarı anca bu şekilde mümkündür.


Kaybedersen değil vazgeçersen yenilirsin ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Taşı Delen Su Damlası

Eski zamanlarda bir talebe ilim tahsil ederken, dersin zor olmasından dolayı ilmi bırakır ve gider.
Sığınmış olduğu bir mağarada bir taş gözüne ilişir. Su taşa damla damla akarak onu delmiştir. Bundan ibret alarak geri dönmüştür. Bu hikayeden anladığımız üzere su, yumuşak olmasına rağmen taşı delmiştir. Taş sert olmasına rağmen su ile deliniyorsa bu süreklilikten kaynaklanmaktadır. Demek ki taşı delen suyun kuvveti değil sürekliliğidir.
Bizlerde su misali bir konuda azmedersek başaramayacağımız iş yoktur. Bunu bilmeliyiz. Bu kararlılıkla hayatımıza yönler vermeli ve hayallerimizin arkasından gitmeliyiz.
Göreceğiz ki bu şekilde çalıştığımız zaman önümüze imkanlar serilecek ve başarılar er geç bizim olacak.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir insan başarıya ulaşmak istiyorsa asla kaybetmeyi düşünmemeli çaba harcamalı basamaklı bir şekilde çıkmış oldu başarının yollarını her zaman bulmak için emek harcamalıyız zorluklar çekse bile asla vazgeçmem yeni ve başarıya ulaşmak için her zaman Ümit etmeli ve kaybetmediğini zaman her zaman başarmaya ulaşacağının bir yolu olduğunu bilmelidir. Bir konuda başarmak istiyorsak asla ümidimizi kaybetmemeli zorluklardan mücadelelerden ve çeşitli birçok sebeplerden dolayı kaybetmeyi düşünmemeli her zaman kazanmayı heves ederek başarmayı düşünmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.