Kompozisyon Örnekleri

Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Geleceğin Mirası

Dünyamız her anlamda güzellik ve imkanların yeridir.
Bu dünya her ne kadar atalarımızın çalışıp çabaladıkları şeylerin devamı olsa da torunlarımızın da en az atalarımız kadar hakları olan yerdir.
Onun için bu dünya bize kalmış bir miras olarak düşünmek yerine torunlarımızında hakkını gözetmeli ve onlara en az bir de kaldığı kadar güzel bir dünya bırakmalıyız.


Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dünya’yı Geleceğe Miras Bırakmak

Dünya ,insanın hem maddi hem manevi ihtiyaçlarını karşıladığı konak yeridir.
Bu Dünya sadece bize ait değildir. Ve biz dünyaya gelen son insanlar da değiliz. Bunun için bu Dünya’ yı bize geldiği gibi geleceğe bırakmak zorundayız.
Bu Dünya’ yı eğer bize kalmış bir miras olarak düşünürsek, yapmış olduğumuz tahribat gözümüze çok gelmez. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir.
Dünya’ yı bizden sonra bırakacağımız bir miras olarak veya emanet olarak görmeli , bu şekilde dikkatli hareket etmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu dünya bizlere ve yaşadığımız Topraklar bizlere büyüklerimizden atalarımızdan bize emanet olarak kalmıştır. Bağımsızlık larımızı vatan topraklarımızın sahip olduğumuz doğal ve tarihi eserleri korumak kültürel değerlerimize değer vermek elbette ki en büyük görevlerimizden biridir elbette ki bunun yanı sıra bunu gelecek nesillere aktarmak daha yaşanılabilir  temiz savaşsız Bir ülkeyi yeni nesillere bırakmak elbetteki en büyük görevlerimizden biri olarak sayılmaktadır. Yeni nesillerin kültürlerden bağlan vatan topraklarına ve bağımsızlıklarını benimseyen ülkelerini her zaman faydalı olan birer bireyler olarak yetişmesini istiyorsan onları örnek davranışlarda bulunmalıyız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.