Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Geleceğin Mirası

Dünyamız her anlamda güzellik ve imkanların yeridir.

Bu dünya her ne kadar atalarımızın çalışıp çabaladıkları şeylerin devamı olsa da torunlarımızın da en az atalarımız kadar hakları olan yerdir.

Onun için bu dünya bize kalmış bir miras olarak düşünmek yerine torunlarımızında hakkını gözetmeli ve onlara en az bir de kaldığı kadar güzel bir dünya bırakmalıyız.


Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Dünya’yı Geleceğe Miras Bırakmak

Dünya ,insanın hem maddi hem manevi ihtiyaçlarını karşıladığı konak yeridir.

Bu Dünya sadece bize ait değildir. Ve biz dünyaya gelen son insanlar da değiliz. Bunun için bu Dünya’ yı bize geldiği gibi geleceğe bırakmak zorundayız.

Bu Dünya’ yı eğer bize kalmış bir miras olarak düşünürsek, yapmış olduğumuz tahribat gözümüze çok gelmez. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir.
Dünya’ yı bizden sonra bırakacağımız bir miras olarak veya emanet olarak görmeli , bu şekilde dikkatli hareket etmeliyiz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Bu dünya bize atalarımızdan miras kalmadı, biz onu torunlarımızdan ödünç aldık ile ilgili kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak