Kompozisyon Örnekleri

“Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Günlük hayatta gördüğümüz kilimlerin üzerinde yüzlerce Hatta binlerce desen bulunur bütün bu desenler halının daha güzel görünmesini estetik açıdan daha şık durmasını sağlar.

Bu desenler farklı olsalar bile birbirlerini tamamlarlar insanlarda Farklı özelliklere sahiptir insanların dilleri düşünceleri tecrübeleri Hobileri yetenekleri birbirinden farklıdır Ancak bu farklılık bir arada yaşamaya engel değildir birbirimizden farklı olmamız millet milletçe ayakta duramayacağımız anlamına anlamı taşımaz.

Nasıl ki bir Halının desenleri birbirini tamamlıyorsa toplumu oluşturan insanlarda farklı özellikler ile birbirini tamamlar.  her zaman bu bilinçte olmalı toplumda kendimize yer edinmek adına toplumun bir Ferdi olduğumuzu unutmamalıyız.


“Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Hepimiz güzel ülkemizde farklı dil din ırk ve mezheplere sahip insanlarla birlikte yaşıyoruz Burada hep farklılık Ülkemiz adına bir zenginlik anlamına geliyor.

Bu yüzden insanlar arasında farklılıklara saygı ve hoşgörü duygusunun olması huzurlu bir yaşam için çok gereklidir insanları dinine mezhebine veya ırkına göre sevmemeliyiz yaradandan ötürü Yaradılanı sevmeliyiz Eğer bu insan bizden değil bunun soyu farklı Dini farklı diye düşünürsek farklılıklara saygı duymuyoruz demektir Oysa herkesi yaradan bizi de yaratmıştır kilimin desenleri farklı olmasına rağmen bir araya geldiğinde çok güzel bir görüntü oluşturur yani her desem kilim için zenginlik demektir ülkemizde yaşayan dini ırkı mezhebi farklı olan insanlarda tek başına bir şey ifade etmeyebilir Fakat her bir ülkemize zenginlik Katar bunun için bir araya bir arada yaşamaya barış ve kardeşlik içinde yaşamayı önem vermeliyiz böyle yaparsak toplum huzuru için de çok faydalı bir iş yapmış oluruz.

Sonuç olarak insanları dinine ırkına göre değil de yaradandan ötürü sevmeli hoș görmeliyiz her farklılığın bir Zenginliğin bir zenginlik olduğu bilinciyle Hareket edersek doğru yoldayız demektir.


 

İlgili Makaleler

10 Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.