“Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap : Günlük hayatta gördüğümüz kilimlerin üzerinde yüzlerce Hatta binlerce desen bulunur bütün bu desenler halının daha güzel görünmesini estetik açıdan daha şık durmasını sağlar.

Bu desenler farklı olsalar bile birbirlerini tamamlarlar insanlarda Farklı özelliklere sahiptir insanların dilleri düşünceleri tecrübeleri Hobileri yetenekleri birbirinden farklıdır Ancak bu farklılık bir arada yaşamaya engel değildir birbirimizden farklı olmamız millet milletçe ayakta duramayacağımız anlamına anlamı taşımaz.

Nasıl ki bir Halının desenleri birbirini tamamlıyorsa toplumu oluşturan insanlarda farklı özellikler ile birbirini tamamlar.  her zaman bu bilinçte olmalı toplumda kendimize yer edinmek adına toplumun bir Ferdi olduğumuzu unutmamalıyız.


“Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap : Hepimiz güzel ülkemizde farklı dil din ırk ve mezheplere sahip insanlarla birlikte yaşıyoruz Burada hep farklılık Ülkemiz adına bir zenginlik anlamına geliyor.

Bu yüzden insanlar arasında farklılıklara saygı ve hoşgörü duygusunun olması huzurlu bir yaşam için çok gereklidir insanları dinine mezhebine veya ırkına göre sevmemeliyiz yaradandan ötürü Yaradılanı sevmeliyiz Eğer bu insan bizden değil bunun soyu farklı Dini farklı diye düşünürsek farklılıklara saygı duymuyoruz demektir Oysa herkesi yaradan bizi de yaratmıştır kilimin desenleri farklı olmasına rağmen bir araya geldiğinde çok güzel bir görüntü oluşturur yani her desem kilim için zenginlik demektir ülkemizde yaşayan dini ırkı mezhebi farklı olan insanlarda tek başına bir şey ifade etmeyebilir Fakat her bir ülkemize zenginlik Katar bunun için bir araya bir arada yaşamaya barış ve kardeşlik içinde yaşamayı önem vermeliyiz böyle yaparsak toplum huzuru için de çok faydalı bir iş yapmış oluruz.

Sonuç olarak insanları dinine ırkına göre değil de yaradandan ötürü sevmeli hoș görmeliyiz her farklılığın bir Zenginliğin bir zenginlik olduğu bilinciyle Hareket edersek doğru yoldayız demektir.


 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/hepimiz-ayni-kilimin-desenleriyiz-konulu-bir-kompozisyon-yaziniz html,,hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu bir kompozisyon,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Emel
kompozisyon efso olmuş harika bir kompozisyon süpersiniz canlar
Yağmur
Güzel bir Kompozisyon bu efso Kompozisyon için teşekkür ederim canlar ben yağmur
Edanur
Bu Kompozisyon bir harika olmuş arkadaşlar herkese tavsiye ederim ben edanur
Merve
Türk toplumu tüm insanların bir arada yaşadığı huzur ve mutluluk içinde bu ülkenin desenli oluşturduğu ve tek yürek tek yumruk ve birlik olduklarını her defasında verdikleri milli mücadele ile gösteren bir millettir .Ülkemizde bulunanşekilde insanlar tarafından yaşatılmaktadır. Türk milleti geçmişten günümüze kadar mutlu ve huzurlu bir topluluk olmayı başarmıştır karşılaşmış olduğu birçok zorluğa karşı tek yumruk tek desen olmayı başarmıştır
Hatice
Çok iyi sosyal Dersim'de işe yaradı öğretmenden aferin aldım
yaz
ben yaz kompozisyon efso olmuş teşkkürler
Atike
Kompozisyon çok güzel bayıldım
Serra
çok sağolun, çok yardımcı oldu, biraz değiştirip kullanacağım
Kaan Yiğit
cidden çok işime yaradı sizinn sayenizde ödevimi bitirdim teşekkürler
Hiranur
Kompozisyon çok güzel bişi
Enes
MÜKEMMEL OLMUS SON DERECE HARKA MORUQ
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!