Kompozisyon Örnekleri

Bağımsızlık ile ilgili Kompozisyon

 Bağımsızlık Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Bağımsızlık ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Türk Milleti için Bağımsızlık”

Türk milleti için bağımsızlık ne kadar önemli olduğunu kelimelerle ifade etmeyin çok zor olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Türk milleti tarihler boyunca sürekli olarak bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı na ekmek su nefes kadar önem vermiş bir millet olarak görülmektedir. Türk milleti sürekli olarak diğer devletlere bağımsızlığı için Üstün gelmiş ne olursa olsun vatanını toprağını milletini koruyan bir millet olarak gözlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti olarak biz de Türk milletine bağlı olan bir millet olduğumuz için Çanakkale Savaşı’nda 15 Temmuz’da Kurtuluş Savaşı’nda bağımsızlığımız için neler yapabileceğimizi dünyaya kanıtladık.

Sonuç olarak Türk milleti bağımsızlığı için sürekli olarak elinde silahı olmazsa bile tırnaklarını bir pençe olarak kullanarak bağımsızlığını elde eden bir millettir.

Bağımsızlık ile ilgili Kompozisyon
Bağımsızlık ile ilgili Kompozisyon

Bağımsızlık ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Bağımsızlık Destanı”

Bağımsızlık Milletler için en büyük olgulardan bir tanesidir hiçbir millet esir olarak yaşamayı kabul edemez Bu nedenle bağımsızlığın temeli Milletin iradesi ve gücüne bağlıdır.

Hiçbir millet bağımlı bir şekilde bir devlete yaşadı bir toprak parçası istemez bağımsızlık Milletler için en önemli ihtiyaçlardan önce gelir. Türk Milleti olarak bağımsızlığımıza düşkün bir millet olduğumuz ve vatanımızı diğer devletlere göre daha çok sevdiğimiz bütün dünya tarafından kabul edilmektedir. Öyle ki Türk milleti 15 Temmuz gününde Çanakkale Savaşı’nda Kurtuluş Savaşı’nda ve birçok savaşta bunun örneğini açıkça ortaya koymuştur.

Bağımsızlığımızı Seven vatandaşlar olarak sürekli olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin Çağdaş uygarlıklar düzeyine yükselmesi Türkiye Cumhuriyeti’nin sürekli olarak her alanda ekonomik siyasi bilim adamında bağımsızlığını elde etmesi için bir vatandaş olarak en iyi şekilde çalışmalı ve ülkemize yararlı bir vatandaş olmamız gerekmektedir Ancak bu şekilde ülkemiz bağımsızlığını elde ederek güçlü bir yapıya sahip olacaktır.

Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve sonsuzluğu için bağımsızlığını elde etmesi için bütün alanlarda en iyi şekilde temsil edilmesi ve güçlendirilmesi şarttır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Türk milleti bağımsızlığı için tarih boyunca sürekli olarak büyük bedeller ödeyen milletlerden bir tanesidir ürk milleti bağımsızlık için elinden gelen her şeyi yapar bağımsızlık bizler için sürekli olarak ekmek su nefes gibi önemli bir kavramdır İşte bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’ni sürekli olarak güçlü bir şekilde ayakta tutmak için gözünü ülkemize diken düşmanlara karşı dimdik ayakta durarak Tek Yumruk olmamız gerekmektedir.

  2. Bağımsızlık çok önemli bir şeydir.Herkesin milletine bağımsızlığı vardır.Kıpkırmızı kan renkli bayrağımızda bağımsızlığı simge eder. Türk milleti tarih boyunca bağımsızlığı simge etmiştir ve Atatürk de bu tarih boyunca bağımsızlığı da oldukça önem vermiştir. Bağımsızlık bayrağımızı simge ettiği için çok önemli bir şeydir.Bayrağımız bizim için önemli olduğu için ve bağımsızlığı da simge ettiği için bu da bize bağımsızlığını ne kadar önemli olduğunu anlatır. Bağımsızlık bizim için önemli ve değerlidir her zaman birlikte olup birlik ve beraberlik yaparak ülkemizi koruyup korur kollariz.  Türk Cumhuriyeti sürekli ayakta dimdik durarak bu ülkeyi sapasağlam halde bize teslim etmiştir. Bu yüzden de bağımsızlık çok önemlidir.

  3. Bağımsızlık her devletin arzuladığı ve özgürce yaşamak için gerekli olan temel ögelerden biridir bağımsızlık sayesinde birçok hak ve özgürlüklere sahip oluruz. Hak ve özgürlükler bize demokrasiyi Cumhuriyeti özgürlüğü ve insan gibi yaşamayı olanak olarak sular bağımsızlık bir milletin özgürlüğü olduğundan dolayı bu bağımsızlığı rahatça yaşamak için birbirimize muhtaç olduğumuzu unutmamamız gerekir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.