Kompozisyon Örnekleri

23 Nisan Hakkında Yazılmış Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan Hakkında Yazılmış Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Hakkında Yazılmış Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

23 Nisan Bize Ne Söyler?

Bugün 23 Nisan . Neresinden tutsam şeref neresinden tutsam güzel bir duygu bize armağan .
Tarihsel süreçte 23 Nisan bizlere bir gurur ve armağan . Daha önce olmayan bir bayramın bizde var olması gurur verici ve Atamızın merhametinin göstergesi. Daha sonra Dünya ‘ da bu bayramın kutlanması ve bu fikrin Türklerden çıkmış olması daha onur verici.
Atamız on çocuklara verdiği kıymet de özgüvenimi tazeleyici . Meclis açıklaması gibi tarihsel değeri olan bir durumun çocuklara verilmesi ne güzel değil mi?
Böylece bizlere sanki -“ Hadi! Yürüyün çocuklar  . Bu gelecek sizle değerli” demektir . Sizce de öyle değil mi?


23 Nisan Hakkında Yazılmış Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocukça 23 Nisan

Ben bir çocuğum. Çocuk yüreği olarak sizlere 23 Nisanı anlatmak istiyorum.
Herkesin yüreğinde farklı sevinçler yerleştir sede benim için bugün özel ve değerli. Bence tüm çocuklar için onur verici. Dünya da ilk akla gelen çocuk bayramı nın Atam ‘ dan gelmesi ne onur verici , değil mi? Meclisi ben açtım ama sen yöneteceksin diyor sanki Atamız. Bizlerde bu açılan yolda gururla ve sağlamlıkla adım basmalıyız.
Zaman zaman hepimiz yol gösterilmesine ve değer gördüğümüzü bilmeye ihtiyaç duyarız. Buda bizim için “ çok değerlisin ve başarırsın” demek değil mi? Öyle .
Atamız bizlere yol açmış ve bir benci bu bayramla Meclisi bizlere emanet etmiştir. Bizlere düşen bizler için açtığı yolda sağlam adımlarla ilerlemektir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’ndan sonra bizlere armağan etmiş olduğu 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı’nı her sene Mustafa Kemal Atatürk’e amman bizlere verilen bu bayrama ve emanet edilen bu Cumhuriyeti korumak amacıyla kutlamış olduğumuzu söyleyebiliriz. 23 Nisan okulumuzda çok güzel bir şekilde kutlarız 23 Nisan’da bayraklar nasıl istediğimiz her ortamı büyük bir sevinçle her zaman bize armağan edilen bu cennet vatanı korumak için en güzel şekilde kutlarız ve sevinç içerisinde milli mücadelenin değerini bilerek bu cennet vatanın ilke ve inkılaplarının her şeyin önemini bilerek kutlarız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.