Kompozisyon Örnekleri

23 Nisan Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde 23 Nisan Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


23 Nisan Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

23 Nisan’ ın Yetimleri

Bu vatan yüzyıllarca var oluş mücadelesi vermiştir. Dede ve ninelerimiz canları pasına olanca mücadele etmişler ve bu güzel vatanı bizlere teslim etmişlerdir.
Atatürk işgal döneminde meclisimizin  açılmasına çalışmış ve zor şartlarda ülkenin yeniden inşası için mücadele etmiştir . Savaştan sonra birçok çocuk yetim kalmış ve mağdur olmuştur. Başta Atatürk ve birçok büyük isim çocuklara bu bayramı armağan ederek onları sevindirmiş ve yaralarına merhem olmaya çalışmıştır. Atatürk’ ün ölümünden sonra da Türk milleti bir nevi yetim kalmıştır.
Bu bayramda armağan edilerek verilen kıymet ifade edilmiştir. Bizlerde bu bayramı içten kutlayarak bu değeri geleceğe taşımalıyız.


23 Nisan Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bugün 23 Nisan

Bugün 23 Nisan . Mutlu ve neşeliyim.   Atamın bizlere bu armağanı ne güzel bir armağan . Kendimi çok değerli hissediyorum bugün.
Bugün çocuklar 23 Nisan ‘ da başbakanlık gibi koltuklara oturmalarına izin verilir. Böylece bir günde olsa bize böyle kıymet verilmesi çok onur verici. Bugün her okulda yapılan etkinliklerle ben ve bütün çocuklar neşeleniyor ve eğleniyoruz. Büyük Millet Meclisi ‘ nin açılış tarihinin bizlere armağan edilmesini de çok anlamlı buluyorum .
Sanki bizlere Atatürk bu Meclis ve gelecek sizin diyor . Bende bu gururla Atam ‘ a layık bir insan olmak için çabalıyor ve hayallerimi içimde yaşatıyorum . Teşekkürler Atam…


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı biz çocukların en güzel bayramlarından büyük bir neşe sevinç içerisinde karşılaşmış olduğumuz her zaman bizleri güzelliklerle mutluluklarla karşılayan bir bayram olduğunu söyleyebiliriz. 23 Nisan’da biz çocuklara armağan edilen bu bayramda Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağan etmiş olduğu ve her zaman büyük bir coşku ile tüm dünya çocukları da kullanmış olduğumuz bir bayram olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.