Kompozisyon Örnekleri

Orman ile ilgili Kompozisyon

Orman Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Orman ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Ormanların Sonsuz Nimetleri”

Ormanlar hayatımız boyunca Bizlere her konuda fayda sağlayan ağaç topluluğuna verilen genel addır.

Ormanlar bizlere sürekli olarak verdikleri nimetler hayvanlara barınak dünyamızın havası temiz dedikleri için insan yaşamı ve hayvan yaşamı için sonsuz bir öneme sahiptir. Peki günümüzde neden ormanlar bu kadar tahrip edilmektedir ormanlar bilinçsiz bir şekilde tahrip edilmesi bizlere verilen bunca nimete nankörlük değil midir?

Bu nedenle sürekli olarak ormanlarımızı korumalı ormanların geliştirilmesi ve yaygınlaşması için vakıflara destek verilmesi gerekmektedir.

Orman ile ilgili Kompozisyon
Orman ile ilgili Kompozisyon

Orman ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Akciğerimiz Ormanlar”

Ormanlar bizlerin akciğeri olduğu hayvanların evi dünyamızın oksijen deposu olduğu için çok büyük bir önem taşımaktadır.

Peki bu kadar öneme sahip olan ormanlarımıza gerekli değeri veriyor muyuz hiç düşündünüz mü ? Bence bunun cevabı hayır çünkü bizlere bu kadar Nimet yiyecek ham madde temiz hava hayvanlara barınak sağlayan bu orman ağaçları sürekli olarak insanların yaşam alanı için tahrip edilmektedir. Bu da ilerleyen zamanlarda gelecek nesillerin zor zamanlar yaşayacağı anlamına gelmektedir.

Peki akciğerlerimizin nasıl koruyabiliriz. Bunun hakkında hiç çalışmalar yaptınız mı akciğerlerimizi bizlere sonsuz nimetler veren ormanları korumak için Tema vakfı gibi kuruluşlara destek verilmeli devlete mi ile ormanların korunması ve geliştirilmesi için yasalar ve çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu sadece temalı devlet eliyle Yapılacak bir şey değildir insanların ormanlar konusunda bilinçlendirilmesi ve bu Erdemir insanlar arasında yaygınlaşması gerekmektedir.

Sonuç olarak gelecek insanların bize emaneti olan bu ormanları olmalı geliştirmeli ve en doğru şekilde bize yararı sağlanması için çalışmaların yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ormanlar Bütün canlılar için büyük bir önem taşımaktadır börek ve ormanlar bizlerin temiz bir hava elde etmemizi hayvanlara barınak yiyecekler ve hammadde açısından ormanlara sürekli olarak hayatımız boyunca ihtiyacımız vardır Bu nedenle gelecek misin bize emanet ettiği bu ormanları iyi bir şekilde değerlendirmeli ve korumamız ve geliştirmemiz gerekmektedir

  2. Ormanlar bizim için çok önemlidir.Ormanlar doğanın bir bütünüdür. Her zaman hep birlikte ormanlara sahip çıkmamız gerekir.Ağaçları dikmeli,sulamali,onlara çok iyi bakmalıyız. Onlara zarar vermemeliyiz, zarar verenleri ise uyarmalıyız.Ağaçlarla ormanlar oluşur.Ormanlara gidip piknik yapıyoruz, eğleniyoruz, oyun oynuyoruz,çok eğleniyoruz. O yüzden onlara çok iyi bakmamız gerekir.Hiçbir zaman onlara zarar vermemeliyiz.Orman yangınları ormanlara ve hayvanlara ciddi şekilde zarar verir.Kısacası ormanlar bizim için çok değerlidir. Her zaman onlara iyi bakmamız gerekir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.