Kompozisyon Örnekleri

Annelerin Hakkı Ödenmez Başlıklı Bir Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Annelerin Hakkı Ödenmez Başlıklı Bir Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Annelerin Hakkı Ödenmez Başlıklı Bir Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Beni Benim Diye Seven

Anne; yavrusunu rahmine düştüğü andan , ta ölünceye kadar koruyan ,besleyen ve sahip çıkandır.
Başka insanlar bizleri her ne kadar çok seviyor ve değer veriyor olursa olsun bizi olduğumuz haliyle seven ve her halde kabul eden kişi genel olarak herkesin kendi annesidir.
Annemin bizi en muhtaç olduğumuz zamanlardan bugüne kadar elinden geldiği kadar en güzel şekilde bakandır. Daha küçücük bir bebekken bizlere yemeyi, içmeyi, konuşmayı ve küçük olarak gördüğüme ama büyük olan bütün işlemleri öğrenmemize yardımcı olandır.
Bu kadar çabalayan annemize bizlerde saygı duymalı ve onunda bize ihtiyacı olduğu alanlarda elimizden geleni yapmalıyız. Annelerin hakkı her ne kadar ödenmesi de elimizden geleni yapmak boynumuzun borcudur.


Annelerin Hakkı Ödenmez Başlıklı Bir Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Çalacağım Büyük Kapım

Annem ilk olarak kollarında huzur bulduğum , ılık sütünden içtiğim, sıcak bakışlarında mutlu olduğum insan.
Annem bana sevilmeye değer olduğumu hissettiren ve beni mutlu etmek için elinden gelen tüm gayretini gösteren nadir insanlardan. Düşünüyorum da eskiden anlamasam bile bir insanın hastalandığı zaman başında o kadar beklemek ve merhametle onun bütün yaptıklarına sabretmek gerçekten büyük bir işmiş. Bunları yapmak için büyük bir çaba ve gönül gerekmiş.
Bugün hala başım sıkıştı zaman ve yüreyim daraldığı zaman annem kendisine koşabileceğim bir kucaktır. Bu o kadar huzur verici ki.
Ben de şunu kendime söylemeliyim ki bu kadar emek ve merhamet veren bir yüreğe karşı ben de samimiyetimle yüreğimi açmalı ve anneme hakkını ödeyebilmek için elimden geleni yapmalıyım. Bu hepimiz üzerine düşen en önemli görevdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Anne hakkı ödenmez adlı bir yazıda elbetteki annelerimizin bizler için ne kadar kıymetli olduğunu bizi karşılıksız bir şekilde okşayan seven merhametiyle büyüten annelerimizin bizler için ne kadar özel ve kıymetli olduğunu anlatan bir kompozisyon için sizleri ziyaret ettiğimde vermiş olduğunuz güzel cevaplar ve güzel yazı için çok teşekkür eder her zaman sizler sayesinde kısa güzel anlaşılır ve tam istediğim gibi bir ödeme sahip olabildiği mi söyleyebilirim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.