Kompozisyon Örnekleri

Aile Olmakla İlgili Kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Aile Olmakla İlgili Kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile Olmakla İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Aile Olmak Nedir?

Aile ,toplumun temel yapısını oluşturan zemin gibidir.
Aile olmak sadece aynı evde yaşamak veya aynı anne babadan olmak demek değildir. Aile olmak bir evde farklı kişiler de olsa bir bütün olmak demektir. Zaman içinde yaşanabilen üzgünlük, kızgınlık ve sevinçlerin hepsi aile olmanın gereğidir. Aile bu yaşanmışlıkların hepsini baharında saklayan koca bir çınar gibidir. Bütün sevgiler değerli olsa da aile kişiyi en çok koruyan ve olduğu gibi kabul edecek olan yerdir . En sıcak bağlar buradadır.
Onun için ailemizdeki sıcaklığı başka yerlerde aramamalı  diğer sevdiklerimizle beraber ailemizi de ihmal etmemeliyiz.


Aile Olmakla İlgili Kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sağlam Aile Sağlam Toplum

Toplumu şekillendiren en küçük yapı taşı ailedir. Ailenin huzurlu olduğu bir toplumda toplumdaki herkesin başarılı huzurlu ve kendine güveni tamdır.
Aile içerisinde eğer bir dayanışma söz konusu ise orada yetişen çocuklar da kendilerine güvenen ve başarılı çocuklar olacaklardır. Burada her alanda başarılı bir toplum demektir ki buda her devletin hayalidir.
Aile yapısı bozulmuş olan toplumlarda her zaman anarşi ve suçların fazla olduğunu görmekteyiz . Buda ailenin kişilik inşasındaki önemini bizlere göstermektedir. Bunun için devletlerin aileye yatırım yapmaları ve önemseleri gerekir.
Sağlam aile , sağlam devlet ilkesine inanmalı ve ailemize yatırım yapmalıyız . Böylece gelecek nesiller huzurlu ve güven içinde kalır ki bize de düşen asıl görev budur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ailelerimiz her zaman bizim için en kıymetli varlıklarımız olarak sayılmaktadır. Annemiz babamız kardeşlerimizi nenem ,dedemiz tüm akrabalarımız ve sevdiklerimiz ailemizi barındırmaktadır. Ailelerimiz doğup büyüdüğümüz merhamet ve sevgi ile yetiştiğimiz tüm ahlaki değerleri ve hayata algılanış yuvamız olan bir kavramdır. Ailemizin her zaman kıymetini bilmeli büyüklerimize saygılı olmalı küçüklerimize her zaman sevgine sarmalıyız. Ailemiz bizim için çok kıymetlidir ailemiz bizim sıcak yuvamız Iğdır ailemizde güzel anılarımızın olması her zaman bizi mutlu eder.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.