Kompozisyon Örnekleri

Bilgisayarlar teorik olsa da asla şiir yazamazlar sözü ile ilgili kompozisyon

Kompozisyonlar örneklerinde Bilgisayarlar teorik olsa da asla şiir yazamazlar sözü ile ilgili kompozisyon  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bilgisayarlar teorik olsa da asla şiir yazamazlar sözü ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilgisayarlar Teorik Olsa da Asla Şiir Yazamazlar

Bilgisayarlar çağımızın en büyük icatlarından bir tanesidir. Bilgisayarla birçok işimizi halletmekteyiz.
Bilgisayarlar hayatımızın hemen hemen her alanında bizlere yardımcı olmaktadır. Okulda, iş yerinde ve evde her alanda işimizi kolaylaştırmaktadır.
Ancak bilgisayarların duyguları olmadığı için teorik olsalar da asla şiir yaramazlar.


Bilgisayarlar teorik olsa da asla şiir yazamazlar sözü ile ilgili kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bilgisayar Şiir Yazar Mı?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber makinalar hayatımızda büyük bir yet tutmuştur. Bilgisayarda bu teknolojilerden bir tanesidir.
Bilgisayar gerek okul ,gerek evde , gerek sosyal hayatımızda büyük kolaylıklar yapmıştır. Bu kolaylıklar sayesinde iletişim ve Bilgi depolama çok kolay hale gelmiştir.
Bilgisayarlar teorik olsa da duyguları yoktur. Duygu gerektiren işleri yapamazlar. Duygu insan gibi canlılara ait hislerdir. Bunun için bilgisayarlar teorik olsa da asla şiir yazamazlar.
Şiir duygusal bir iş ve duygunun sahibi olan insanların yapabileceği bir iştir. Bu yüzden şiir insanın işidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzdeki bilgisayarların birçok kaynağı ulaşabilme imkanları ve sistemleri vardır yalnız insanların hayal gücü yazmış oldukları ve benimsemiş oldukları duygulara asla ifade edemezler çünkü insanların kendi becerilerini ortaya koymak ve kendileri duygularıyla yazmış oldukları yazıları şiirleri bilgisayarlar aktarılamaz insanların kendi el emeği ile yazmış olduğu tüm güzel olanaklar ve kaynaklar elbetteki bilgisayarda yazmış olanlardan daha kıymetlidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.