Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon

Vatan Sevgisi Konulu Kısa ve Uzun Kompozisyon Örnekleri

Vatan sevgisi ile ilgili kısa kompozisyon örneği ;

“Türk Vatansız Olmaz”

Vatan sevgisi Türk milleti için kutsal ögelerin arasında yer alan en önemli olgulardan bir tanesidir.

Vatan ; üzerinde yaşadığımız toprak parçasıdır. Ancak Türk milleti için vatan şehitler, gaziler ile alındığı ve her karşısının kan ile sulandığı için vatan bizlerin kutsalı olarak kabul edilir. Vatansız bir Türk asla düşünülemez. Vatan bizler için ekmek, su ve nefes kadar önemlidir. Öyle ki Çanakkale savaşında daha sakalı bitmemiş atalarımızın gözünü kırpmadan vatan için şehit oldukları görülmektedir.

Sonuç olarak Türk vatanına gelebilecek bütün tehlikeleri pak göğüsü ve çıplak elleri ile parçalayarak yok edeceğiniz bilmemiz ve bunu dünyaya göstermemiz bizlerin nasıl bir Türk milleti olduğumuzu anlatmaktadır. 

Vatan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon
Vatan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon

Vatan sevgisi ile ilgili uzun kompozisyon örneği ;

“Kutsal Emanet Vatan”

Vatan denince akla ne gelmesi gerekiyor ? 15 Temmuz mu, Çanakkale mi, Atatürk mü, Sevda mı ? Türk milleti için vatan ne demektir Arkadaşlar…..

Vatan Türk milleti için her şey olarak kabul edilmektedir. Vatanın ne olduğunu Türk milleti sürekli olarak dünyaya göstermektedir. Çıplak bedenleri ile tankların altına yatan kahramanlar, sakalı bile bitmemiz çocukların Çanakkale’de şehit olması, canını hiçe sayarak Samsun’a giden Mustafa Kemal Atatürk bizlere vatan sevgisinin en güzel örnekleridir. Böyle vatan sevgisi Türk milleti dışında bir örnek görülmemiştir.

Türk milleti için Vatan Sevgisi, Bayrak Sevgisi ve İslam Sevgisi vazgeçilmezleri arasında yer alan olgulardır. Bu olgular bizlerin sürekli olarak diri ve dirlik içinde olmamızı sağlamaktadır. Yüce Allah c.c. bu şanlı Türk milletine bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

Sonuç olarak Türk milleti vatanında dirlik ve birlik içinde vatanında, vatan sevgisi içinde gözünü dikenin gözünü çıkarmak için hazır bir durumda beklemektedir. Yaşasın İslam Ordusu…..

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Vatan sevgisi biz Türk milleti için sonsuz bir öneme sahiptir nefes almazsak Yemek yemezsek su içmezsek bile vatanımız bize yeter Ayrıca siz Forum sayfa cevapları ailesi olarak ödevim için paylaşmış olduğunuz vatan sevgisi konulu kısa ve uzun kompozisyon için sizlere çok çok teşekkür ederim Başarılarınızın devamını dilerim arkadaşlar.

  2. bana hiç faydası olmadı aklınıza ilk ne geliyorsa yazmışsınız daha duygusal daha güzel olabilirdi.

    1. vatan ile ilgili 2 tane güzel kompozisyon var istediğinizi seçiniz yüksek not almaz iseniz tekrar vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon örneği yazabiliriz.

  3. Vatan sevgisi her vatandaşın içinde oldukça vardır. Vatanımız çok değerlidir.Her vatandaşın vatanını her zaman koruması gerekir.Vatandaşın çok görevi vardır.Vergileri vermesi gerekir.Ama düzenli bir sekilde vergiyi vermesi gerekir.Vatanımızı temiz tutmak için yerlere çöp atmamaliyiz.Yerlere tukurmemeliyiz.Bu şekilde vatanımız temiz olur.Vatan sevgisi çok önemlidir. Her zaman vatanımız sahip çıkmalı,onu koruyup kollamaliyiz.Herkes vatanına sahip çıkarsa birlik ve beraberlik yaparak vatanımızı çok çok iyi korumuş oluruz.Ne demişler birlikten kuvvet doğar.

  4. Yazmıski istiklal marsını tekrar yazdırmasın kardes o destan 1 defa yazıldı eyer bu vatanı satmaya calışmazlarsa kımse yazmaz

  5. yüzyıllar boyunca atalarımızın binlerce savaştan geçerek ve verdikleri milli mücadeleler sayesinde yurdumuzu koruyup ve düşmanlardan en güzel şekilde kurtarmış olan vatanımızı kıymetini çok iyi bir şekilde bilmemiz gerekmektedir vatanımızın güvenliği ve düşmanlara karşı savunmasını gerçekleştiren polisler ve askerlerimiz bizim için binlerce mücadelelerden geçmektedirler bizler Türk gençliği olarakiçin çok önemlidir .Bir ülkede cana gelecek savaşlardan insanlar birçok kayıplar mutsuzluklar ve zorluklarla karşıya karşı karşıya kalabilirler bu yüzden vatanımızın huzur ve mutluluğu hepimiz için çok önemlidir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.